המשטרה: עבודות הרכבת הקלה בתל אביב יגרמו עומסי תנועה מנתניה ועד אשדוד

לקראת תחילת העבודות בעיר ביום ראשון הקרוב, קראו נציגי הארגון לציבור להשתמש בתחבורה ציבורית או להחנות את כלי הרכב הפרטיים בחניונים הייעודיים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

נציגי משטרת מחוז תל אביב וחברת נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) קיימו היום (שני) מסיבת עיתונאים משותפת לקראת תחילת העבודות להקמת הרכבת הקלה בתל אביב, ובה הזהירו כי במהלכן צפויים עומסי תנועה לא רק בתוך העיר אלא גם מחוצה לה.

על פי הערכות גורמי מקצוע, העבודות יובילו לעומסים בכיוון דרום בכביש 4 עד מחלף אשדוד, בכיוון מזרח בכביש 1 עד מחלף ענבה, הסמוך למודיעין, ובכיוון צפון בכביש 2 עד מחלף נתניה דרום. בכביש 5 יגיעו עומסי התנועה עד החיבור עם כביש 6, בכביש 431 יעמדו הנהגים בפקק עד רמלה, בכביש 461 צפויים עומסים שיגיעו עד צומת בני עטרות, בכביש 471 עד צומת נחשונים ובכביש 20 עד החיבור עם כביש 431.   

העבודות להקמת תחנת רכבת תת־קרקעית בפינת הרחובות אלנבי ויהודה הלוי יחלו ביום ראשון הקרוב, ובחודשים הקרובים יחלו בהדרגה גם עבודות להקמת תחנות נוספות. בסך הכל, ייחפרו וייבנו עשר תחנות תת־קרקעיות, מדרך אם המושבות בפתח תקוה ועד רחוב הרצל בתל אביב. לצורך העבודות ייחסמו צירים ראשיים וצמתים מרכזיים, ישונו הסדרי תנועה וקווי אוטובוס יוסטו ממסלולם.

על פי ההסכם בין משרדי הממשלה, המשטרה ונת"ע, הוחלט על כמה צעדים מיידיים לקראת העבודות: הקמת חניונים; תגבור התחבורה הציבורית לתל אביב וממנה (בין היתר, רכבת ישראל תגדיל את מספר הנסיעות בשעות השיא); הגדלת מספר הנתיבים הייעודיים לשימוש התחבורה הציבורית והגברת האכיפה בהם - נהג שייתפס נוהג בנתיב מסוג זה בניגוד לחוק ייקנס בסכום המרבי; קביעת הסדרי תנועה באזורי העבודות; הגברת הכוונת התנועה והסברה.

במסיבת העיתונאים היום קראו קציני המשטרה לאזרחים להשתמש בתחבורה ציבורית בדרכם לתל אביב או להחנות את מכוניתם בחניונים הגדולים שייפתחו לשירות הציבור עם תחילת העבודות. "אנחנו לוקחים את העבודות הללו כמו מבצע, בדיוק כמו ביקור האפיפיור או ביקור נשיא ארצות הברית", אמר סגן מפקד מחוז תל אביב, תת־ניצב יורם אוחיון. "תעברו לתחבורה ציבורית. יהיה יותר קל להגיע ולהסתובב בתל אביב בצורה הזאת".

כחלק מההיערכות, המשטרה צפויה להקים בשלב הראשון מינהלת של 160 שוטרים, שקצתם יגויסו למשטרה עבור הפרויקט ואחרים יעבדו לפי שכר שעתי. בראש המינהלת יעמוד קצין בדרגת תת־ניצב. כמו כן, המשטרה תקים זרוע לתיאום מקצועי ותתגבר את מרכז השליטה של מחוז תל אביב שיוסב למוקד לתלונות ופניות הציבור.

לטענת מנכ"ל נת"ע, יהודה בר און, לא סביר שיקרו אירועים חריגים, ולכן "באוקטובר 2021 אפשר יהיה לעלות (על רכבת) בפתח תקוה ולרדת בבת ים". תנ"צ אוחיון הוסיף כי במשטרה נערכים לא רק למצבים קיצוניים, אלא גם לשגרה שבה מדי יום נכנסים לגוש דן כ-550 אלף כלי רכב, 250 אלף מהם בשעות השיא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ