מתה התינוקת שנפגעה ממכת חום בצפון

בת השנה טיילה בתחילת השבוע עם בני משפחתה בעמק החולה, כאשר התמוטטה ומצבה הוגדר אנוש. מוקדם יותר היום נפגעה ילדה בת שמונה ממכת חום בקצרין, מצבה בינוני

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
נעה שפיגל
נעה שפיגל

תינוקת שנפגעה ממכת חום במהלך טיול בצפון השבוע ומצבה הוגדר אנוש, מתה לפנות בוקר (שבת) בבית החולים זיו בצפת. 

התינוקת, בת שנה, הובאה ביום שני אל בית החולים עם אביה, כאשר שניהם סובלים מהתייבשות וממכת חום. השניים טיילו עם בני משפחה נוספים באזור עמק החולה, אז קרסו מערכות גופה של התינוקת וחום גופה עלה ליותר מ-42 מעלות. אמה אמרה כי בני המשפחה הקפידו על מנוחה ושתייה בזמן הטיול, אך לאחר כמה שעות היא הבחינה כי בתה אינה מגיבה וכי האב חש ברע והתעלף והזעיקה אמבולנס. האב, שמצבו הוגדר בינוני, שוחרר מבית החולים כעבור יום. 

היום בשעות הצהריים פונתה לבית החולים בצפת ילדה בת שמונה מקצרין הסובלת גם כן ממכת חום. מצבה מוגדר בינוני. מבית החולים נמסר כי הילדה מטופלת באמצעים שונים לקירור הגוף, מקבלת עירוי נוזלים, ותישאר לטיפול והשגחה במחלקת ילדים.

הילדה פונתה תחילה על ידי הוריה למרפאה בקצרין ומשם על ידי מד"א לבית החולים.  לדברי הפרמדיק רונן קדוש, הורי הילדה סיפרו כי שהתה בשמש זמן ממושך. "מיד כשהבחינו שהיא לא חשה בטוב הם פינו אותה לקבלת טיפול רפואי", אמר. "חום גופה היה גבוה, הענקנו לה טיפול רפואי מידי מציל חיים שכלל נוזלים וקירור ופינינו אותה תוך כדי טיפול לבית החולים זיו כשמצבה בינוני".

במקרה אחר שהיה השבוע מת חייל צה"ל, טוראי דן סלע בן 18 מעפולה, לאחר שהתמוטט ממכת חום בעת סיור שקיימה יחידתו בעיר העתיקה בירושלים. לאחר שהתמוטט, סלע, שהיה חייל במערך ההכשרות הצה"לי "מגל", הועבר לבית החולים שערי צדק כשמצבו אנוש ומאוחר יותר מת.

בצה"ל מסרו כי מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, מינה צוות חקירה בראשות קצין בדרגת אלוף-משנה כדי לתחקר את נסיבות האירוע. כמו כן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט הנחה את מפקדי הצבא לחדד את הנהלים בנוגע לפעילות בעומס חום. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל משתתף בצער המשפחה וילווה אותה ככל שיידרש". באותו היום נפגע פועל בן 59, גם כן בגלל מכת חום, במעלה אדומים. הוא פונה לבית החולים הדסה הר הצופים בבירה כשמצבו מוגדר קשה. 

מזג האוויר השרבי צפוי להימשך גם מחר. אמנם תחול ירידה קלה בטמפרטורות ועלייה בלחות, אך יוסיף להיות חם מהרגיל בהרים ובפנים הארץ והביל לאורך מישור החוף. ביום שני תורגש הקלה ועומס החום יהיה רגיל לעונה. לתחזית מזג האוויר המלאה

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ