הרכבת הקלה: העבודות על תחנת קרליבך יחלו בחמישי; גשר מעריב ייחסם לתנועה

העבודות על תחנת קרליבך צפויות לגרום לעומסי תנועה כבדים שיחריפו עם פתיחת שנת הלימודים ובחגים. הגשר עצמו ייהרס בהמשך החודש בפיצוץ מבוקר. צפו בסרטון ההדמיה

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

תחילת העבודות להקמת תחנת רכבת תת קרקעית בפינת הרחובות יהודה הלוי ואלנבי בתל אביב כמעט ולא השפיעה על זרימת התנועה. המהלך הבא בעבודות הרכבת הקלה צפוי להיות משמעותי יותר ולגרום לעומסי תנועה, שיחריפו עם פתיחת שנת הלימודים ובפרט לאחר החגים.

חברת נת"ע, המקימה את הקו האדום של הרכבת הקלה, הודיעה כי ביום חמישי ב-20:00 ייחסם לתנועת מכוניות פרטיות צומת מעריב, גם כן לצורך הקמת תחנת רכבת תת קרקעית. רק תחבורה ציבורית תוכל לחצות את הצומת, שבו עוברים כ-16 אלף כלי רכב מדי יום בשעות השיא. גשר מעריב, שנבנה לפני 39 שנה, ייהרס בהמשך החודש בפיצוץ מבוקר. העבודות בצומת מעריב יימשכו שש שנים וחצי ויכללו גם את הקמתה של תחנה לקו הירוק העתידי של הרכבת הקלה. רק לאחר השלמת התחנה יוקם מעבר משוקע לכלי רכב מרחוב יצחק שדה לרחובות לינקולן וקרליבך, מתחת לדרך בגין.

צילום: עיריית תל אביב
העבודות על הרכבת הקלה בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

מיום חמישי בערב תותר חציית הצומת בדרך בגין לתחבורה ציבורית בלבד. התנועה בין צומת מעריב לרחוב מזא"ה תתאפשר רק לתחבורה ציבורית, בשני הכיוונים. הגישה היחידה לצומת ברכב פרטי תהיה מרחוב יצחק שדה ימינה לדרך בגין והנהגים יחויבו לפנות ימינה לאחר מכן לרחוב המלאכה, שיהפוך חד סטרי מדרך בגין לרחוב המסגר. רחוב התעשייה יהפוך חד סטרי בכיוון ההפוך – מרחוב המסגר לדרך בגין. יתאפשרו פנייה שמאלה מרחוב המלאכה לרחוב המסגר ופנייה ימינה מדרך בגין לרחוב נחמני. כמו כן, לא תתאפשר כניסה לצומת לבאים מהרחובות קרליבך ולינקולן, שבהם ניתן יהיה לבצע פניית פרסה. לקראת חסימת הצומת, יהפוך ביום רביעי רחוב החשמונאים לנתיב תחבורה ציבורית בלבד ממזרח למערב.

תחנת קרליבך תכלול שלוש קומות תת קרקעיות: הראשונה לכרטוס, השנייה להעלאה והורדת נוסעים מקרונות הרכבת הקלה של הקו האדום והשלישית מיועדת לקו הירוק העתידי. בשלב הראשון של ביצוע העבודות, ייהרס גשר מעריב בפיצוץ מבוקר. מועד הפיצוץ טרם נקבע סופית, אך יהיה ככל הנראה ב-2:00 בלילה שבין חמישי לשישי, 21-20 באוגוסט.

חברת נת"ע מסרה הערב (שבת) כי "החלטה על מועד מדויק תתקבל במהלך הימים הקרובים לאחר שהחברה הקבלנית, דניה סיבוס, באמצעות חברת תמר גרופ, החברה האמונה על פיצוץ גשר מעריב, יציגו בפני משטרת מחוז תל אביב את היערכותם הבטיחותית בזמן הריסת הגשר". לצד זה, הפיצה החברה סרטון שבו נראית הדמיה של פיצוץ הגשר באמצעות הצמדת חומרי נפץ לעמודים בבסיסו. צפו בסרטון

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ