ראש העיר אשקלון מתנגד למינוי מנהלת שחתמה על עצומת תמיכה במסרבים לשרת בשטחים

מועמדותה של אביטל בנשלום לבית הספר לאמנויות היתה היחידה שאושרה בוועדה משותפת של משרד החינוך והעירייה. משרד החינוך: נבדוק את הנושא

אלמוג בן זכרי, כתב "הארץ" בדרום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי, כתב "הארץ" בדרום

ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני, הודיע היום (שני) כי הוא מתנגד למינויה של אביטל בנשלום למנהלת בית הספר לאמנויות בעיר, כיוון שחתמה בעבר על עצומה המביעה תמיכה בסירוב לשרת בשטחים. בנשלום היא המועמדת היחידה שאושרה על ידי ועדה משותפת של נציגי העירייה ונציגי משרד החינוך אשר בחנו מספר מועמדים.

שמה של בנשלום מופיע ברשימת החותמים על עצומה נגד שירות בשטחים. "אנו החתומים מטה תומכים במאבקם של הקצינים והחיילים המסרבים לשרת בשטחים", נכתב בה. "מתוך הבנה כי משימת הדיכוי והכיבוש אינה משרתת את הגנת מדינת ישראל, אנו מזדהים עם כל מי שאינו מוכן לטול בה חלק". לאחר שמועמדותה אושרה גילו הורים לתלמידים כי היא חתמה על העצומה ופנו לראש העיר בדרישה לבטל את המינוי. שמעוני התייחס לתלונות בדף הפייסבוק שלו וכתב: "לא אסכים בשום אופן למינוי מנהלת שחתמה על עצומה הקוראת לחיילים וקצינים שלא לשרת בשטחים. אנו מחנכים את התלמידים שלנו לשרת את המדינה ומעודדים שירות צבאי משמעותי. מי שחושב אחרת, מקומו לא אתנו".

לדברי מקור במשרד החינוך, עד כה לא מונה לבית הספר מנהל באופן רשמי, שכן לאחר האישור על ידי הוועדה נדרשות חתימותיהן של מנהלת המחוז ומנכ"לית משרד החינוך. מנגד, אומרים מקורבים לבנשלום כי היא כבר החלה בהליכי חפיפה לתפקיד. לדבריהם "המינוי הוצע בשבוע שעבר על ידי כל הגורמים המוסמכים, ההצעה נענתה בחיוב וכבר החלו צעדים ראשונים של חפיפה מול הגורמים הרלוונטיים בעירייה ובבית הספר עצמו. נכון לעכשיו היא לא קיבלה הודעה אחרת מהמעסיק שלה, משרד החינוך, ואנו לא מתייחסים לאפשרויות ספקולטיביות בעיתונים". בתגובה שפרסמה בדף הפייסבוק "כאן דרום" דרשה בנשלום להפריד את עמדותיה הפוליטיות מעבודתה וכתבה: "אני מאוד מקווה שאשקלון ומשרד החינוך יידעו לעשות את הבחירה הפדגוגית המקצועית".

ממשרד החינוך נמסר כי "טרם מונה מנהל לבית הספר לאמנויות באשקלון. יחד עם זאת, המשרד יבדוק את הנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ