המנהלת שהביעה תמיכה בסירוב לשרת בשטחים: אני ציונית ופטריוטית

בעקבות מחאת ההורים נגד מינויה, הבהירה אביטל בנשלום כי מעולם לא קראה לסרב לשרת בצה"ל והוסיפה: "אני מבינה כי מעמדי החדש מחייב אותי לקחת על עצמי מגבלות ביחס לחופש הביטוי"

אלמוג בן זכרי, כתב "הארץ" בדרום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בעקבות המחאה נגד מינויה למנהלת בית הספר לאמנויות באשקלון על רקע תמיכתה בסירוב לשרת בשטחים, הבהירה היום (שני) אביטל בנשלום כי היא "ציונית ופטריוטית". אתמול אושר מינויה במשרד החינוך.

"מראש אומר כי אני מגדירה את עצמי כציונית ופטריוטית", כתבה בנשלום בפייסבוק. "בניגוד לאופן שבו הוצגה עמדתי, מעולם לא קראתי, לא עודדתי חיילים וקצינים לסרב לשרת בצה"ל בכלל או לסרב לשרת בשטחים. לתפיסתי שירות בצה"ל הוא חובה של כל אזרח ואין לי ספק שהוא חיוני לביטחון ישראל".

בנשלום הוסיפה כי "העצומה רבת המשתתפים שדנו בה בתקשורת משקפת את דעתי האישית והחתימה עליה נעשתה במסגרת זכותי לחופש ביטוי כאזרחית במדינה דמוקרטית. כשחתמתי על העצומה לא היה כלל משפטי או משמעתי שאסר עלי לפעול כפי שפעלתי. מעולם לא ניצלתי את מעמדי כמורה כדי לקדם את עמדותי בנושא זה (כמו גם בנושאים אחרים) בקרב תלמידיי, וגם בעתיד לא אעשה כן. אני אזרחית שהביעה עמדה אישית שאין לה כל רלוונטיות לעבודתי המקצועית".

עוד הוסיפה בנשלום כי היא מבינה שמעמדה החדש כמנהלת מחייב אותה לקחת על עצמה מגבלות ביחס לחופש הביטוי שלה בנושאים פוליטיים, ושהיא מתחייבת לפעול בהתאם לדרישות ורוח החוק בנושא.

מקורבים לבנשלום אמרו כי לא מדובר בחרטה על חתימתה, אלא רק בהבהרת עמדותיה שלדבריהם כלל לא השתנו. לטענתם, בנשלום לא קראה לחיילים ולקצינים לסרב לשרת בשטחים אלא רק הביעה תמיכה והזדהות באלו שסירבו לשרת בשטחים.

אתמול שיגרה הנהגת ההורים בבית הספר מכתב לשר החינוך, נפתלי בנט, ואיימה כי אם יאושר מינוייה של בנשלום - בכוונתם להשבית את תחילת הלימודים ללא הגבלת זמן. ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני, אמר כי "עד שהיא לא חוזרת בה מהדברים שנאמרו על ידה וגם נכתבו על ידה, היא לא ראויה לנהל בית ספר בעירנו".

ראש העיר אשקלון איתמר שמעוניצילום: דניאל בר און

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ