נחנך קו הרכבת בין אשקלון לבאר שבע; כרטיסים בתחנות הדרום יהיו בחצי מחיר עד סוף 2017

הקו החדש, הכולל מסילה כפולה, עובר בין אשקלון לבאר שבע ואורכו 70 קילומטרים. זמן הנסיעה מאשקלון לבאר שבע יעמוד על 50 דקות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ חנכו הבוקר (חמישי) את קו רכבת הנגב בין אשקלון לבאר שבע. כץ סיכם עם שר האוצר, משה כחלון, כי נוסעי רכבת שמגיעים אל התחנות בשדרות, נתיבות, אופקים ויישובי הסביבה או יוצאים מהן יזכו להנחה של 50% מעלות הכרטיס עד סוף 2017. 

עוד סוכם כי השרים יבחנו את מדיניות הממשלה בנושא הכרטיסים המוזלים לגבי ההמשך. לדברי השר כץ, המהלך נועד לעודד את ההתיישבות בערי הפיתוח בנגב ולהגדיל את מספר התושבים והעסקים באזור.

חונך עכשיו את קו הרכבת בין אשקלון לבאר שבע. אנחנו מחברים את הפריפריה למרכז הארץ.

Posted by ‎Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו‎ on Thursday, September 17, 2015

נוסעי רכבת שייצאו מתחנות חדשות שיוקמו לאורכו של קו הנגב יוכלו לנסוע בחינם למשך שלושה חודשים, על מנת לעודד את הנסיעה בקו החדש. 

הקו החדש, הכולל מסילה כפולה, עובר בין אשקלון לבאר שבע ואורכו 70 קילומטרים. עד כה נוסעי הרכבת בין אשקלון לבאר שבע נאלצו לנסוע עד לתחנות תל אביב ושם להחליף רכבת, במשך זמן נסיעה של יותר משעתיים. זמן הנסיעה עם פתיחת קווי הרכבת החדשים צפוי להתקצר לכ-50 דקות, זהה לזמן הנסיעה ברכב בין הערים, ללא פקקי תנועה. הקו ייפתח לציבור הרחב במוצאי שבת הקרוב. בכל יום יעברו כ-25 רכבות בין התחנות לכל כיוון, בתדירות של שתי רכבות בשעה בשעות השיא.

במסגרת פרויקט רכבת הנגב נפתחו תחנות רכבת בשדרות ובנתיבות ותחנת רכבת חדשה באופקים צפויה להיפתח בעוד כחודשיים.

ראש הממשלה נתניהו אמר באירוע החניכה כי "זה אבסורד שבמדינה הקטנה שלנו צריך לנסוע שעות בכבישים, להתגלגל בצמתים, פקקי תנועה - את זה אנחנו מחסלים ופשוט יוצרים נתיבים בנגב, בגליל ובמרכז – משנים  את הכל. הדבר הזה גם בא לידי ביטוי עם העברת צה"ל דרומה, עם יחידות התקשוב שאנחנו מעבירים לבאר שבע. זה הופך להיות תופעה עולמית, החברות הגדולות ביותר בעולם מגיעות לבאר שבע כדי לפתח כאן עסקים, במיוחד במה שקשור בסייבר".

תגובות