עובדי הרשויות המקומיות בגליל המערבי ישבתו במחאה על הפגיעה בזכאותם להטבות מס

בעקבות החלטת ראשי הערים, לא תתקיים מחר קבלת קהל ברשויות והעובדים המועסקים במערכות החינוך מטעם העיריות לא יצאו לעבודה. "זו מלחמת אין ברירה", אמר ראש העיר מעלות תרשיחא

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

עובדי הרשויות המקומיות בגליל המערבי ישביתו מחר (רביעי) את עבודתם במחאה על הפחתה בהטבות המס להן הם זכאים, כך החליטו ראשי הרשויות באזור. במסגרת השביתה, לא תתקיים קבלת קהל ברשויות וכן עובדי הרשויות המועסקים במערכות החינוך, בהם מאבטחים בבתי הספר, שרתים, סייעות ועובדי אדמיניסטרציה, לא יעבדו. המשמעות היא שבפועל, אף שמוסדות החינוך לא יושבתו רשמית, הם לא יוכלו לפעול.

בפגישה של ראשי סיעות הקואליציה שנערכה השבוע בלשכת נתניהו, אושרה רשימת היישובים שייהנו בשנים הקרובות מהטבות במס הכנסה. ברשימה, שגיבש יו"ר ועדת הכספים משה גפני, לא נכללות 61 התנחלויות ביהודה ושומרון אותן ביקש לצרף ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי). כמו כן, גפני ניפה מהרשימה כמה יישובים נוספים. כעת צפוי גפני להגיש את הרשימה לבג"ץ, שיכריע אם לאשר או לדחות אותה.

בפגישה שנערכה הבוקר בעיריית נהריה, בה נכחו ראש העיר ז'קי סבג, ראש העיר מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט, ראש העיר עכו שמעון לנקרי, ראש המועצה האזורית מטר אשר יורם ישראלי וראש מועצת מזרעה פואד עווד, נקבע כי אם השביתה לא תעזור ומפת ההטבות החדשה תאושר, יוחרף המאבק ויינקטו צעדים נוספים במחאה על המהלך.

שלמה בוחבוט, המכהן גם כיו"ר מטה המאבק, אמר כי זו "מלחמת אין ברירה". לדבריו, לקיחת הטבות המס מעיירות הפיתוח שהתקדמו במהלך השנים תחזיר אותן 30-20 שנה אחורה. "שכחו שלמעלות, נהריה ועכו יש משימה לאומית. פעם היינו ערי פיתוח ועכשיו אנחנו ערי קיפוח. למרות הצעדים הקשים, התושבים שלנו איתנו בחזית עם אורך רוח ונשימה כי אין ברירה, זה למען עתידם הכלכלי", אמר בוחבוט.

ראש העיר מעלות הוסיף כי אם מפת ההטבות החדשה תאושר, ייעצר שיווק 35,000 דירות שתוכננו והתושבים יעזבו את הערים. "גם למעסיקים נוצרת פה בעיה קשה ביותר – העובדים יגיעו עם דרישות העלאת שכר במקרה הטוב ובמקרה היותר גרוע – פשוט יעזבו", אמר. "לפני הבחירות כל המפלגות דיברו על שוויון הזדמנויות ועכשיו כל הנושא החברתי נדחק החוצה".

ראש העיר נהריה ז'קי סבג אמר כי הטבת המס היא אחת מהסיבות שבגינן תושבים רבים בוחרים להקים בית בפריפריה. "נהריה היא עיר מחוז הגדולה באזור והיא מספקת תעסוקה למספר רב של תושבים ומעסיקים", אמר. "אם אכן אחוזי ההטבה יצטמצמו זו תהיה מכה קשה שאיננו מוכנים לספוג. על כן מחר נצא לשביתה במטרה לשנות את הגזרה".

ראש העיר עכו שמעון לנקרי הוסיף כי המתווה החדש הרסני למדינה. לדבריו, "החוסן הלאומי של מדינת ישראל ייקבע רק בפריפריה, וככל שתושבי הפריפריה יהיו חזקים יותר כך תהיה לנו מדינה חזקה יותר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ