המשטרה בודקת אם בת 8 מתה בקרית אתא כתוצאה משאיפת הליום

שאיפת הליום אינה מוכרת כמסכנת חיים ולא ידוע על מקרי מוות מהשנים האחרונות המיוחסים לכך. עם זאת, קיים סיכון כי שאיפת הליום עלולה לגרום לחוסר חמצן ולחנק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ילדה בת שמונה מתה הערב (שלישי) לאחר שהתמוטטה בביתה ברחוב כצנלסון בקרית אתא. צוותי מד"א וצוות של איחוד הצלה שהגיעו לזירה מצאו אותה מחוסרת הכרה וביצעו בא פעולות החייאה במשך כשעה, אולם נאלצו לבסוף לקבוע את מותה.

סיבת מותה של הילדה אינה ידועה ומשטרת זבולון חוקרת את המקרה. בעת האירוע נכחו בבית שתי אחיותיה הגדולות של הילדה וסבתם. הילדה נמצאה בחדרה כשהיא מחוסרת הכרה.

ניידת טיפול נמרץ מחוץ לביתה של הילדה בקרית אתא, הערב

בין היתר, עולה האפשרות כי הילדה שאפה קודם לכן הליום מבלון יום הולדת שהיה בבית ושהדבר הוביל באופן לא ברור למותה. בעיקרון, שאיפת הליום אינה מוכרת כמסכנת חיים והבלון שממנו שאפה הילדה נמצא על ידי הצוותים כשהוא מלא יחסית, כך שהילדה לא שאפה ממנו ככל הנראה כמות גדולה מדי של גז. בשל כך, בחקירת המקרה יילקחו בחשבון גם שילוב אפשרי של מחלות רקע, כמו מחלות נשימה.  

פראמדיק מד"א רז דיאמנד שהגיע למקום סיפר כי "הילדה נמצאה מוטלת כשהיא ללא סימני חיים. עם זאת, ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות בה שלא הגיבו - ובסופן, עם כל הכאב, נאלצתי לקבוע את מותה במקום".

הקושי בקביעת ההליום כגורם המוות הישיר של הילדה נובע מהעובדה כי הוא נחשב חומר בטוח יחסית. לא ידוע על מקרי מוות בשנים האחרונות שמיוחסים ישירות לשאיפת הליום מבלון. מדובר בגז אציל שכמעט אינו מתרכב עם יסודות אחרים, ולכן כשם שהוא נכנס לגוף - כך הוא גם יוצא וזאת מבלי להשפיע על חומרים אחרים או להרעיל.

עם זאת, כיוון שההליום אינו חמצן, לא ניתן לנשום אותו כי אם רק לשאוף ולנשוף אותו החוצה. המשמעות היא שכל שאיפה של הליום באה על חשבון שאיפת חמצן. מכיוון שכך, אדם ששואף רק הליום מסתכן בחוסר חמצן ובחנק. לכן, ככל הנראה, יבדקו חוקרי המשטרה את האפשרות למחלת נשימה והיעדר כניסת חמצן בזמן שאיפת ההליום. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ