הבחירות במועצה אזורית עמק הירדן: לא הושגה הכרעה, סיבוב שני יערך בעוד שבועיים

עידן גרינבאום זכה ב-29% מהקולות וגבי אסם ב-25%. הבחירות התקיימו לאחר שראש המועצה הקודם שהואשם בהפרת אמונים התפטר כחלק מהסדר עם הפרקליטות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בחירות מקומיות בפורייה שבעמק הירדן
בחירות מקומיות בפורייה שבעמק הירדןצילום: גיל אליהו

הבחירות המקומיות שהתקיימו היום (שלישי) במועצה האזורית עמק הירדן הסתיימו ללא הכרעה, סיבוב שני יערך בעוד שבועיים. המתמודד עידן גרינבאום מקיבוץ אשדות יעקב איחוד זכה ב-29% מהקולות. ד"ר גבי אוסם, חברת קיבוץ אפיקים, זכתה ב-25% מהם.

הבחירות התקיימו לאחר שראש המועצה הקודם, יוסי ורדי, התפטר באמצע הקדנציה במסגרת הסדר עם הפרקליטות בעניין כתב האישום נגדו על הפרת אמונים. במסגרת זו הוא התחייב שלא יתמודד על התפקיד בחמש השנים הבאות. 

בחירות בקיבוץ אפיקים שבעמק הירדן, היוםצילום: גיל אליהו

במועצה יש 10,808 בעלי זכות בחירה ב- 22 ישובים, מתוכם 17 קיבוצים. הקלפיות נפתחו בשעה 08:00, למעט מספר קלפיות שנפתחו בשעה 15:00, והן נסגרו בשעה 21:00. 

יוסי ורדי כיהן כראש מועצה משנת 2002. הוא התפטר בדצמבר האחרון במסגרת הסדר טיעון עם פרקליטות המדינה, לאחר שב-2007 שילם תשלומים עודפים לשלושה עובדי מועצה. הפרשה נחקרה ב-2012, וורדי הורשע בהפרת אמונים.

יוסי ורדיצילום: גיל אליהו

על תפקיד ראש המועצה מתמודדים חמישה מועמדים. גרינבאום, שגרף את כמות הקולות הרב בבחירות, הוא עיתונאי, פרשן כלכלי ומגיש תכנית הטלוויזיה 'סוגרים חשבון' בערוץ 23. המועמדת הנוספת, ד"ר אוסם, כיהנה כמנהלת מחלקת החינוך של התנועה הקיבוצים ובשנה האחרונה כיהנה כיו"ר הועד המנהל של סמינר הקיבוצים.

מתמודד נוסף הוא אבי אייזנברג, חבר קיבוץ דגניה ב' שכיהן בעבר כמזכיר הקיבוץ מתמודד גם הוא. אייזנברג הוא בין מובילי מחאת 'חלופת הירדן', הקוראת להעביר את המים שישראל מחויבת להעביר לממלכת ירדן דרך תוואי נהר הירדן ולא דרך צינור על מנת לשקם את הנחל. מתמודדים נוספים הם זיו הרחול מקיבוץ כינרת, שמנהל בשש השנים האחרונות באגודת המים של עמק הירדן את תשתיות המים, הביוב והניקוז בישובי העמק וכיהן במשך עשור כחבר מליאת המועצה האזורית עמק הירדן, וחיים חליוה מפוריה עילית, עורך המקומון 'כוכב הצפון', היוצא לאור בטבריה.  

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ