עשרות עובדים פלסטינים של סודהסטרים פוטרו בשל פקיעת אישוריהם

אשרות העבודה של 74 הפועלים במפעל ברהט הוארכו כמה פעמים בעבר. מנכ"ל החברה איים כי אם לא יימצא למפוטרים פתרון, הוא עשוי להעביר מחלקה מהמפעל לשטחי הרשות הפלסטינית

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נפרדים מהעובדים הפלסטינים, היום במפעל סודהסטרים ברהט
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

74 פלסטינים שעבדו במפעל סודהסטרים ברהט נפרדו היום (שני) ממקום עבודתם, בעקבות פקיעת תוקפו של אישור עבודתם. מנכ"ל החברה דניאל בירנבאום איים כי אם לא יימצא פתרון עבור עובדיו הפלסטינים, הוא עשוי להעביר מחלקה מהמפעל לשטחי הרשות הפלסטינית.

בירנבאום מתח בשיחה עם "הארץ" ביקורת על האחראים למהלך, לראייתו. "יש להם מדיניות במשרד האוצר, שאם יעבוד פלסטיני, אז זה ישראלי אחד פחות. אני לא אתן לזה לקרות, אני אמצא קבלן משנה פלסטיני שיעסיק את האנשים שלי, ואני אעשה הכל שהאנשים שלי לא ייזרקו לרעב ולחרדה", אמר המנכ"ל. "כל עוד זה לא עולה יותר, אני אעשה את זה. ואז בממשלה יגידו 'אופס, על זה לא חשבנו', 'דניאל בוגד'. נראה מה השקר הבא שלהם", הוסיף.

אחמד סולימאן, תושב מזרח ירושלים, פוטר מהחברה לאחר שעבד בה שמונה שנים. לדבריו, העבודה במפעל היתה הגונה והוא חש בשוויון בין העובדים הפלסטינים לישראלים. "כל לילה אני מתעורר ב-3 בלילה בשביל לעבוד פה, למה? כי העבודה הזו כיבדה אותי, וכל העובדים פה הם שווים. שילמו לי פנסיה ושכר טוב, והאווירה פה היא טובה בין כל העובדים", אמר.

מפעל סודהסטרים הוקם ברהט במאי 2014 לאחר שפעל כמה שנים במישור אדומים. מאז הקמתו נמצא המפעל בתהליך התרחבות, וכעת על פי בירנבאום החברה מעסיקה 1,100 עובדים אזרחי ישראל, כאשר היעד עליו סוכם הוא 1,200 עובדים בשנת 2017. אזור התעשייה הוקם בתמיכת המדינה, על מנת לעודד תעשייה בנגב ותעסוקה של אוכלוסיות מוחלשות, ולאחר המעבר לנגב אמרו הרשויות לבירנבאום כי לא יוכלו להמשיך להאריך את אשרות העבודה של עובדיו הפלסטינים. על אף הדברים הוארכו האשרות כמה פעמים, על מנת להקל על המפעל בתחילת דרכו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ