לראשונה: בחירות מוניציפאליות בפזורה הבדואית בנגב

לפי הודעת שר הפנים, הבחירות יתקיימו במועצות האזוריות נווה מדבר ואל-קאסום בנובמבר 2016, ארבע שנים בדיוק לאחר שהוקמו כוועדות קרואות. בפזורה הביעו תקווה שההחלטה לא תבוטל

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי

שר הפנים אריה דרעי הודיע הבוקר (רביעי) בסקירת פעילות משרדו בוועדת הפנים של הכנסת כי לראשונה יתקיימו בחירות מוניציפאליות בפזורה הבדואית בנגב. לפי הודעת השר, הבחירות במועצות האזוריות נווה מדבר ואל-קאסום, שהוקמו ב-2012 כוועדות קרואות, יתקיימו ב-29 בנובמבר 2016 - ארבע שנים בדיוק לאחר הקמתן.

המועצות האזוריות נווה מדבר ואל-קאסום, בהן יש 11 יישובים בסך הכל, הן תולדה של פיצול מועצת אבו-בסמה, שהוקמה בשנת 2004 גם כן כוועדה קרואה. לפני כן לא היו מועצות מוניציפאליות בפזורה הבדואית בנגב.

כפר אבו-קוידר שבמועצה האזורית נווה מדבר, בשנה שעברה
כפר אבו-קוידר שבמועצה האזורית נווה מדבר, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

סלאמה אבו-כף, חבר הוועד המקומי של אום-בטין - כפר במועצה האזורית אל קאסום  - בירך על ההחלטה של דרעי. "מדובר בהחלטה חשובה למרות שהיא באה באיחור", אמר ל"הארץ". "אני מקווה שהיא תתקיים ושאכן יבצעו אותה, לא כמו בפעמים הקודמות שדאגו לבטל אותה בדרכים שונות".

בפברואר 2011, בעקבות עתירה שהגישו תושבים וארגונים למען זכויות אזרח לבג"ץ, הודיע משרד הפנים כי בכוונתו לערוך בחירות בדצמבר 2012 לאחר שבמשך שנים רבות משרד הפנים נהג להאריך את תוקף הוועדה הקרואה של אבו-בסמה ולהימנע מקיום בחירות. השופטת קיבלה אז את הסכמת הצדדים לערוך בחירות וציינה כי "אין זה ראוי שהבחירות תידחנה פעם נוספת על אף הקשיים הצפויים ורק אירוע חריג ויוצא דופן יצדיק דחייה נוספת".

עם זאת, חודשיים לפני תאריך הבחירות שהוצהר בבג"ץ החליט באוקטובר 2012 שר הפנים לשעבר אלי ישי לפצל את מועצת אבו-בסמה לשתיים, ובכך דחה שוב את הבחירות המתוכננות, שלא התקיימו עד היום.

בתוך כך, שעות לאחר הודעתו של דרעי על קיום הבחירות, נחקר במשטרה גורם בכיר במועצת אל-קאסום בחשד לביצוע עבירת מין. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ