המדינה דורשת להרוס את ביתו של עודה טראבין בטענה שנבנה ללא היתר

טראבין, שהיה כלוא במצרים במשך 15 שנה לאחר שהואשם בריגול לטובת ישראל, מתגורר בכפר לא מוכר בנגב. "המדינה לא מתייחסת אליי כמו שקיוויתי", אמר. משרד האוצר: "האכיפה שוויונית"

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראבין בביתו, היום
אלמוג בן זכרי

היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה שיגרה מכתב התראה לפני הריסה לעודה טראבין, בטענה שבנה את ביתו ללא היתר.

טראבין, אזרח ישראלי שהיה כלוא במצרים במשך 15 שנה לאחר שהואשם בריגול לטובת ישראל, מתגורר בכפר לא מוכר סמוך לאתר הפסולת דודאים בנגב. לדבריו, הוא ואשתו לעתיד תכננו לגור בכפר תקופה זמנית עד שייבנו את ביתם ברהט. כפי שפורסם היום (שני) ב"וואלה", לפני כשבועיים הגיעו פקחי משרד האוצר מהיחידה לתכנון ובנייה ומסרו לו את הצו, לפיו הוא נדרש להפסיק את עבודות הבניה ולבצע הריסה עצמית של הנכס.

בשיחה עם "הארץ" סיפר טראבין על קשיי ההסתגלות בהם נתקל מאז חזרתו ארצה מהכלא המצרי. לדבריו, רשויות המדינה הודיעו לו כי הן מחפשות עבורו קרקע ברהט, בה יוכל לבנות בית קבע. אולם מאחר שנודע לו כי טרם נמצאה כזאת, החליט טראבין לבנות בית זמני שישמש אותו עד שתמצא לו חלקת האדמה המובטחת. "המדינה לא מתייחסת אליי יפה, בכלל לא כמו שקיוויתי", אמר. "אף אחד במשרד הביטחון לא מדבר איתי, אבל יהיה טוב בסוף, אני איתם עד הסוף".

הנוהל הנהוג באגף התכנון והבנייה הוא שלא לאפשר בנייה לא חוקית חדשה בכפרים הלא מוכרים בנגב. בשנה החולפת נהרסו 982 מבנים, ירידה של 8.5% משנת 2014. אולם בין השנים 2015-2012 ממוצע הריסת הבתים הכולל עומד על 780 הריסות, כך שעדיין מדובר בנתון גבוה יחסית.

‏ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "אכיפת הדין במדינת ישראל נעשית באופן שיוויוני והגון וללא הבדל בין אזרח לאזרח. בהתאם לחוק, צווי הריסה מנהליים מוצאים כנגד מבנים שטרם אוכלסו. הצווים מוצאים כנגד מבנה ולא כנגד אדם. בדרך כלל זהות הבונה אינה ידועה. על מנת לבלום את תופעת הבנייה הלא חוקית, ניתן דגש מרכזי בעצירת הבנייה החדשה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ