ישראל מנהלת משא ומתן עם חמאס באמצעות מצרים, טען היום (שבת) יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, והאשים את הממשלה שהיא "קונה שקט" בצורה לא אחראית.

הדברים נאמרו באירוע שבתרבות שהתקיים בבאר שבע. "ישראל מנהלת מו"מ עם החמאס באמצעות מצרים ושליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב", אמר ליברמן. "הועברו עשרות מסרים מישראל לחמאס כדי לקנות שקט וכדי שהבעיה תעבור למשמרת של מי שיבוא אחריה (הממשלה הזו, א"ב)". לדבריו, "הממשלה הזו מנהלת מדיניות תבוסתנית ורופסת. זו הנהגה שלא מסוגלת, לא מנטלית, לא פסיכולוגית ולא אישית, להתמודד עם האתגרים שעומדים על סדר היום. ממשלה שלא יודעת להחליט ופוחדת להילחם מול הטרור. חייבים להכריע את הטרור ולא להכיל אותו".

אירוע שבתתרבות בבאר שבע, היום

ברצועת עזה ממשיכים לדווח על פעילות דחפורים בקו הגבול: לפי דיווח בסוכנות הידיעות הפ־ לסטינית מען, שבעה דחפורים של צה"ל פועלים שם. באחרונה יצאו דיווחים יומיומיים בעזה על פעילות ישראלית בצד המערבי של גדר המערכת. בכיר בצה"ל טען כי בניגוד לדיווחים, אין מתיחות בגבול הרצועה. לפי הערכת הדרג המקצועי בצבא, חמאס מורתע ואין הסלמה בפתח. בכיר בפיקוד הדרום אמר ביום חמישי האחרון כי חמאס מעוניין להשלים את המוכנות שלו למלחמה, אך עושה זאת בינתיים תוך הימנעות מהסלמה. הקצין התייחס להתעצמות חמאס. לדבריו, היא באה לידי ביטוי בייצור ופיתוח רקטות, בהגדלת כוחות הקומנדו הימי, ובחיזוק הכוח המיוחד של הארגון, "נוח'בה", שחלק מ– 5,000 לוחמיו מוכשר גם לפשוט לשטח ישראל. "חמאס לא הצליח להגיע לכמויות רקטות שהיו ברשותו לפני 'צוק איתן'", אמר

ליברמן התייחס בדבריו גם לתחקיר "עובדה" על רחבעם זאבי (גנדי) ואמר כי "כתבה עיתונאית על דברים מלפני חמישים שנה ועל איש שנרצח לפני 15 שנים על ידי מחבל ולא יכול להגיב זה לא תחקיר זו עלילה נטו". עם זאת הודה ליברמן כי "לא ראיתי את התחקיר ואין לי כוונה לראות אותו". לדבריו, מדובר ב"ניסיון לחזור לחיקו של שמאל הליברלי, אחרי שאילנה דיין שידרה את התחקיר נגד 'שוברים שתיקה', שהשמאל תקף אותה אחריו. אין פה קשר לעיתונאות, יש פה רע לב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ