פלסטיני מירושלים הותקף והוכה קשות; המשטרה סירבה לפתוח בחקירה עד שיגיש תלונה בעצמו

זוהיר אבו חדיר, בן 63, הוכה לטענת קרוביו בידי יהודים, ואושפז בבית החולים. משפחתו פנתה פעמיים למשטרה, שם סירבו לקבל את התלונה. משטרת ירושלים: האירוע לא דווח, שוטר יגיע אליו לגביית עדות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

פלסטיני בן 63 מירושלים הותקף ביום חמישי בידי אלמונים, אך המשטרה עדיין לא פתחה בחקירה. זוהיר אבו חדיר, תושב שועפט העובד בחניון אגד בירושלים, הותקף בחניון ביום חמישי בלילה בידי שני תוקפים לפחות שהיכו אותו קשות. לטענת קרוביו, ממידע שהצליחו לחלץ ממנו, התוקפים הם ככל הנראה יהודים.

זוהיר אבו חדיר בבית החולים, עיניו נפוחות ועצומות ואפו מכוסה תחבושת. פניו חבולות
זוהיר אבו חדיר בבית החוליםצילום: מאג'ד אבו חדיר

חבריו של אבו חדיר הזעיקו לחניון אמבולנס שפינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם. בבית החולים התברר שהוא סובל משבר באף, חתך עמוק בפנים וחבלות בעיניו ובראשו. הוא נזקק ל–12 תפרים בפניו ואושפז למשך יממה. לדברי בני משפחתו, מאז האירוע הוא סובל מהכרה מעורפלת ואינו מסוגל לתאר את פרטי האירוע. עיניו כמעט עצומות לחלוטין בשל החבלות.

כשעה לאחר התקיפה התקשרו בני משפחתו של אבו חדיר למשטרה, אך נאמר להם שהוא צריך להגיע בעצמו לתחנה ולהגיש תלונה. גם כשסיפרו קרוביו למוקד המשטרתי שיש בידיהם תמונות של מכונית שלטענת חבריו של אבו חדיר קשורה לתוקפים, זה לא הועיל והמשטרה לא פתחה בחקירה. ביום שישי ניגש בנו של אבו חדיר לתחנת המשטרה בנוה יעקב, אך השוטרים סירבו שוב לקבל את התלונה ודרשו שהמותקף יגיע בעצמו לתחנה. לדברי המשפחה, גם הרופאים בבית החולים מסרו דיווח למשטרה.

אבו חדיר הוא בן דודו של חוסיין אבו חדיר, אביו של הנער מוחמד אבו חדיר, שנחטף ונרצח בידי יהודים כנקמה על רציחתם של שלושת הנערים היהודים בגוש עציון. יומיים לפני רצח אבו חדיר התלוננו תושבים בשופעט על חשודים יהודים שניסו לחטוף ילד בן תשע בשכונה. לטענתם, המשטרה לא התייחסה לתלונה ברצינות הראויה ובכך איפשרה את החטיפה והרצח של מוחמד אבו חדיר. לימים הסתבר כי שלושת היהודים שהואשמו ברצח אבו חדיר — שניים מהם הורשעו, ההכרעה בעניין השלישי תתקבל בשבוע הקרוב — ניסו לחטוף את הילד יומיים קודם לכן.

"אנחנו לא רוצים שהיה כמו שקרה למוחמד, שהמשטרה לא עשתה כלום", אמר מאג'ד אבו חדיר, אחיו של זוהיר. "מה היה קורה אם זה היה מקרה הפוך, אם יהודי היה מקבל מכות, תוך דקות היו באים ועוצרים אותו", הוסיף.

במשטרת ירושלים טוענים כי אין רישום של אף פנייה למוקד או לתחנה. "האירוע לא דווח למשטרה. הגורמים הרלוונטים עודכנו ואם הוא אכן לא יכול להגיע לתחנה יגיע אליו ביום ראשון שוטר כדי לגבות עדות מסודרת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ