ראש מועצת זכרון יעקב החשוד באיומים התפטר: "ההשפלה שחוויתי היתה עצומה"

אלי אבוטבול הודיע כי תוך חודשיים יתקיימו במועצה בחירות. בשבוע שעבר הודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד אותו לדין, לאחר שהתגבשה נגדו תשתית ראייתית בחשד לאיומים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

ראש מועצת זכרון יעקב אלי אבוטבול הודיע הערב (ראשון) על התפטרותו. ההחלטה הגיעה לאחר שבשבוע שעבר הודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד אותו לדין, לאחר שהתגבשה נגדו תשתית ראייתית בחשד לאיומים.

אלי אבוטבול
אלי אבוטבולצילום: יואב איתיאל

בפוסט ארוך שפרסם בפייסבוק פירט אבוטבול את עשייתו ביישוב מאז נבחר לראשונה לראשות המועצה לפני 13 שנים, ולאחר מכן תיאר את הסיבות לחקירתו במשטרה ואת ההליך שעבר. "לפני שלושה שבועות בחג פורים נקראתי לחקירה במשטרה עקב שיחת טלפון שהתקיימה לפני 14 חודשים בין מנהל מלון עדן-אין לביני, שיחה שהוקלטה על ידו. בשיחה התבטאתי בכעס על בגידתו באמון והפרת הסכמים שהוא חתום עליהם על כך שלא יתנגד לפרויקט לזוגות צעירים בני המושבה. במקביל, כשאני סייעתי לו לקדם את הרחבת המלון שלו, הוא פעל מאחורי גבי לסכל את הפרויקט של דיור בר השגה", כתב אבוטבול והסביר כי דיבר באותה שיחה מדם לבו. "אין לי טענות לשוטרים אשר עשו את עבודתם באופן הוגן, אך ההשפלה שחוויתי היתה עצומה. נלקחו ממני טביעות אצבע, תמונת קלסתרון, ובתוך דקות הוכנס שמי ותמונתי לתוך מאגר החשודים של מדינת ישראל. באותו רגע חרב עלי עולמי, איך אני אחרי 26 שנות עשייה ציבורית, מצטרף לרשימה של עבריינים, סוטי מין, רוצחים, גנבים ועוד והכל בגלל שיחת טלפון".

בהמשך הפוסט תקף אבוטבול את התקשורת וכתב "תמונתי התנוססה בכוונת מכוון בעיתונות הארצית ובטלוויזיה יחד עם ראשי רשויות שהואשמו בשוחד, בגניבה, בשחיתות, בהטיית מכרזים, במעשי אונס והטרדות מיניות. ואני, שבסך הכל נאבקתי למען הזוגות הצעירים, נתפסתי בקרב אזרחי מדינת ישראל כפושע גדול שכן אף אחד לא קורא את האותיות הקטנות ".

בסוף הפוסט כתב כי תוך 60 יום ייערכו בחירות חדשות, וביקש להודות לתושבי המושבה. "בשיר המפורסם של מושבתנו שר אושיק לוי 'יש אנשים טובים בזכרון...', אתם האנשים הטובים, שמרו על עצמכם ושתתבשרו רק בשורות טובות".

עורך הדין שרון נהרי המייצג את אלי אבוטבול מסר: "לאחר החקירה וההשפלה שעבר ראש המועצה בפרסומים השונים, למרות שלטעמנו לא בוצעה עבירה פלילית, ולמרות התנצלותו, החליט מר אלי אבוטבול להתפטר מתפקידו מתוך עולם הערכים שלו והאחריות המוטלת עליו".

זכרון יעקב ידעה בשנים האחרונות מספר טלטלות ציבוריות. בדצמבר, בצעד תקדימי, הוציא מבקר המדינה יוסף שפירא שלושה צווי הגנה קבועים לעובדי מועצה בזכרון יעקב שהתלוננו על שחיתויות במועצה. בהודעתו כתב המבקר כי המועצה המקומית הפרה בשיטתיות את צווי ההגנה הזמניים שכבר ניתנו למתלוננים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ