מחאה בעוספייה נגד שובו לעבודה של מנהל בית ספר שהפיץ סרטון מיני

המנהל שינה את גרסתו לגבי הסיבה שבעטיה הגיע הסרטון לידי מורים, הורים ותלמידים ולבסוף השעה עצמו. השבוע שב לעבודה אחרי כחודשיים. בביה"ס וביישוב דורשים ממשרד החינוך להרחיקו

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9
נעה שפיגל
נעה שפיגל

מחאה גדולה בבית ספר יסודי בעוספייה בעקבות חזרתו לעבודה של המנהל, אשר השעה את עצמו לפני כחודשיים לאחר שסרטון וידאו ובו נראה איבר מינו חשוף, הופץ בקרב מורים, הורים ותלמידים. מחצית מסגל ההוראה לא התייצב אתמול (רביעי)  לעבודה במחאה על שובו של המנהל ואחרים סירבו ללמד - מה שהוביל לשחרור התלמידים לבתיהם.

אשה שקיבלה את הסרטון סיפרה ל"הארץ" כי לפני כחודשיים קיבל צוות בית הספר את הסרטון דרך הוואטסאפ ומהר מאוד הוא הגיע גם לתלמידים ולהוריהם. "היתה החלטה שלא מדברים על זה ולמחרת הוא (המנהל) הגיע לבית הספר כרגיל. הוא חשב שהוא מחק אצלו, אז נמחק אצל כולם". לדברי האשה, המנהל הכחיש בתחילה כי מדובר בו וטען כי מנסים להתנכל לו, אולם בסוף הסרטון רואים את פניו בבירור. בהמשך, לדבריה, שינה המנהל את גרסתו וטען כי תכנן לשלוח את הסרטון לרופא שלו, אך בטעות שלח אותו בקבוצה הלא נכונה. גרסה זו, לטענתה, לא מתיישבת עם אופיו המיני של הסרטון.

בעקבות הפרשייה השעה עצמו המנהל מתפקידו אלא שאתמול, כאמור, הוא שב לעבודה. "חיכינו למכרז לבחירת מנהל ופתאום קיבלנו הודעה שהוא חוזר לבית הספר כי אף אחת לא התלוננה ואין בזה משהו לא חוקי", אמרה האשה. לדבריה, העניין גם השפיע מאוד על הילדים. "הם ראו את הסרטון ולא מבינים איך המנהל נמצא במצב כזה". לטענתה, בסגל ההוראה חוששים שהמעשה ייתפס כלגיטימי בעיני תלמידים צעירים, שישלחו סרטונים כאלו לחבריהם לספסל הלימודים.

"למה אנחנו צריכים להתמודד עם מצב כזה? למה אף אחד לא מתייחס?", שאלה. "אם זה היה קורה בחברה יהודית, זה היה מטופל. בגלל שאנחנו דרוזים - אנחנו נחותים. זה שיא החוצפה. בחברה המערבית הוא לא היה חוזר לבית הספר אבל בחברה הדרוזית כאילו מותר". האשה הפנתה אצבע מאשימה כלפי משרד החינוך והוסיפה כי מורות ביה"ס מרגישות שלא מתייחסים אליהן. "זו פגיעה פעמיים: גם השקר שלו וגם זה שהוא חזר. כאילו האנס שלך יבוא מחר לקחת אותך טרמפ". היא הוסיפה כי בבית הספר רוצים שמשרד החינוך ירחיק את המנהל כפתרון קבע.

חסין חלבי, תושב דלית אל-כרמל ועיתונאי פורטל הכרמל, אמר כי המורות, שרובן מגיעות מחברה מסורתית, לא הגישו עד כה תלונה מתוך רחמנות. "זה שלא עשו בלגן שלם לא אומר שהוא צריך לחזור", אמר חלבי. ראש המועצה המקומית, וגיה כיוף, אמר ל"הארץ" שבין אם שליחת הסרטון נעשתה בטעות או לא - עמדתו היא שהמנהל צריך לעזוב. "קיימתי ישיבה עם מנהל בית הספר ועם המפקח במשרד החינוך. הוא יעזוב את המערכת", אמר.

עם זאת, ממשרד החינוך לא נמסר כי הוחלט לפטר את המנהל. מקור במשרד אמר כי לאורך כל הדרך פעל המשרד כדי למצוא לבעיה פתרון מכבד, ובעיקר חינוכי. "התנהלותו של המנהל לחלוטין לא עולה בקנה אחד עם נורמות שמצופות מאיש חינוך", אמר. ממשרד החינוך נמסר: "עניינו של המנהל הועבר לטיפול המשטרה ולנציבות שירות המדינה. המשרד יפעל בהתאם להנחיות גורמי האכיפה". מהמשטרה נמסר כי נבדקת תלונה שהוגשה השבוע על ידי נציג משרד החינוך.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ