השריפה ביער ביריה בצפון - כתוצאה מרשלנות מטיילים

מחקירת כוחות הכיבוי עולה כי מבקרים ביער הדליקו מדורות ואלה יצאו משליטה. שישה מטוסי כיבוי וצוותים רבים פעלו במשך שעות והשתלטו על האש, שכילתה בין 60 ל-70 דונם. לא היו נפגעים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטוס כיבוי ביער ביריה, היום

צוות חקירה של שירותי כיבוי והצלה קבעו הערב (שני) כי השריפה שפרצה אחר הצהריים ביער ביריה שבאזור צפת היא תוצאה של רשלנות מטיילים. כמה צוותי כיבוי ושישה מטוסים השיגו שליטה על הלהבות לאחר שפעלו באזור במשך שעות.

צוות חקירה שפעל ביער הגיע למסקנה כי הגורם לשריפה הוא רשלנות של מטיילים, שהדליקו מדורות ביער. כתוצאה מכך החלה השריפה להתפשט לכיוון הישוב עמוקה. בעקבות השריפה פונו מטיילים מהאזור ונסגרו הכבישים מחצור לכיוון עמוקה ומביריה לכיוון עמוקה. עם השגת השליטה על האש נפתחו כל הכבישים שנחסמו למעט הציר המוביל לקבר רבי יונתן בן עוזיאל. לא דווח על נפגעים או לכודים. הלהבות כילו בין 60 ל-70 דונמים מהיער. לשם השוואה, באסון הכרמל שאירע ב-2010 כילו הלהבות 25 אלף דונם של יער, חורש ובתי מגורים.

צוותי כיבוי ביער ביריה, היוםצילום: ירון לוי, יערן גליל עליון ומנהל האירוע מטעם קק"ל

מוקדם יותר ציין מנהל מרחב צפון בקק"ל יפתח הרחול: "אנו מקפיצים את כל הכוחות במרחב צפון על מנת לסייע בכיבוי השריפה. יער ביריה הוא אחד היערות המטויילים והיפים בארץ ואנו עובדים במרץ על מנת לשמור עליו". בעקבות השריפה הנחה יו"ר קק"ל דני עטר את הרחול ויתר עמיתיו בצפון לתגבר את כוחות מניעת השריפות ביערות במהלך ימי החג.

עטר פנה אל המטיילים וביקש לשמור על הוראות הבטיחות ולגלות ערנות בשל החום והעובדה שבמהלך ימי החג פוקדים את היערות והפארקים של קק"ל מאות אלפי אנשים. "אנו משקיעים מאמצים רבים בפיתוח וטיפוח היערות ומסדירים מקומות לפיקניקים בכדי למנוע שריפות מעין אלו. לצד ההנאה מהטבע ומהיערות המטופחים על המטיילים לקחת אחריות על מעשיהם ולערוך מנגלים במקומות המוסדרים", אמר עטר.

יער ביריה, היוםצילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון

באזור אבו גוש פרצה היום שריפה נוספת, צוותי כיבוי הגיעו לזירה והמשטרה סגרה לתנועה את הנתיב הימני בכביש 1 בין מחלף הראל למחלף חמד לכיוון מערב. צוותי הכיבוי השתלטו על הלהבות, והכביש נפתח לתנועה.

אמש פרצה שריפה בשדה קוצים באזור שדה תימן שליד באר שבע. הלהבות פרצו בכמה מוקדים, אך באף שלב לא איימו על איזורי מגורים. לפי הערכת כוחות הכבאות וההצלה, מאות דונמים עלו באש. עד שעות הלילה השריפה כובתה לחלוטין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ