בשל החום הכבד: גל שריפות ברחבי הארץ

שריפה התלקחה באתר רפטינג בנהר הירדן ומטיילים פונו מהמקום. צוותי כיבוי השתלטו מוקדם יותר על שריפה סמוך לקיבוץ יזרעאל, שנגרמה לפי החשד בשל רשלנות מטיילים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השריפה שפרצה היום בכפר שייח דנון
השריפה שפרצה היום בכפר שייח דנוןצילום: דוברות כבאות זבולון

גל שריפות ברחבי הארץ בשל החום הכבד: שריפה התלקחה באתר רפטינג בנהר הירדן, סמוך לקיבוץ גדות. במקום צוותי כיבוי וצוות של קק"ל שהשתלטו על שני מוקדים של שריפת סופים ושיחים. השטח אפוף עשן ומטיילים מפונים מהאזור.

צוותי כיבוי השתלטו גם על שריפת קוצים גדולה סמוך לקיבוץ יזרעאל, שנגרמה, כך על פי משטרת עפולה, בשל רשלנות של מטיילים שהשאירו מנגל עם גחלים על צמחייה יבשה. בנוסף, הושגה שליטה גם בשריפה במועצה האזורית מטה אשר, בין הישוב שלומי לקיבוץ מצובה.

מוקדם יותר פרצה שריפת קוצים באתר גרוטאות עם אסבסט בצידו המזרחי של הכפר שייח דנון בגליל המערבי. תושבי הכפר וילדים השוהים בשני גני ילדים הקרובים למקום, הונחו להסתגר במבנים עד לכיבוי האש ולשלילת קיומו של אבק מזיק באוויר.

ליד כביש 1, סמוך למחלף ענבה, פרצה שריפה בעקבותיה נסגר לתנועה לזמן קצר הכביש מכיוון ירושלים לתל אביב בקטע שבין מחלף ענבה למחלף בן שמן, ונפתח מחדש. 

יער ביריה לאחר השריפה, אתמולצילום: גיל אליהו

במשטרת ישראל נחקרו היום בני זוג מאזור הדרום, בחשד לרשלנות שגרמה לשריפה אתמול ביער ביריה, כתוצאה מהדלקת מנגל מאולתר. המשטרה ממשיכה בחקירת האירוע, בשיתוף חוקר שריפות של כיבוי אש. 

השריפה ביער ביריה כילתה בין 60 ל-70 דונמים מהיער. צוות חקירה שפעל ביער הגיע למסקנה כי הגורם לה היה רשלנות של מטיילים שהדליקו מדורות ביער. כתוצאה מכך החלה השריפה להתפשט לכיוון הישוב עמוקה. בעקבות השריפה פונו מטיילים מהאזור ונסגרו הכבישים מחצור לכיוון עמוקה ומביריה לכיוון עמוקה. כמה צוותי כיבוי ושישה מטוסים השיגו שליטה על הלהבות, לאחר שפעלו באזור במשך שעות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ