נדחתה תביעת "מעטפות הכסף" נגד ראש העיר צפת אילן שוחט

יוסי לוי, נהגו לשעבר של שוחט, תבע את ראש העיר אחרי שפוטר מתפקידו כנהג. בתביעתו טען לשורת ליקויים חמורים לכאורה בהתנהגותו של שוחט. השופט: תביעה מנופחת עם טענות סנסציוניות

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית הדין לעבודה בנצרת דחה היום (שני) את תביעתו של יוסי לוי, נהגו לשעבר של ראש העיר צפת אילן שוחט, כנגד האחרון ונגד העירייה. לוי פירט בתביעתו שורת ליקויים חמורים לכאורה בהתנהגותו של שוחט ובכלל זה שליחתו לכאורה להביא ארגז ובו .

אילן שוחט
אילן שוחטצילום: גיל אליהו

בינואר ובה שיחה שקיים לוי עם מזכירתו של ראש העיר בנוגע להבאת ארגז ובו מעטפות מזומנים מירושלים. בשיחה מבקשת המזכירה מהנהג לבדוק מה יש במעטפות שלקח אתו, והוא משיב שיש בהן שטרות כסף. בתום השיחה מבקשת המזכירה מהנהג שיגיע ישירות לעוזרו הבכיר של שוחט.

ההקלטה נחשפה לראשונה באתר "וואלה!" והיא הוצגה במסגרת תביעה שהגיש לוי נגד שוחט לאחר שפוטר. בתביעתו פירט לוי שורה של ליקויים חמורים לכאורה בהתנהגותו של ראש העיר. שוחט טען כי במעטפות היו שוברים לניצולי שואה ולנזקקים וכי ההאשמות כלפיו הן חלק מניסיון סחיטה.

תביעתו של לוי בסך 498 אלף שקלים נדחתה ברובה המוחלט. בקיזוז ההוצאות שחויב לוי לשלם לעירייה נקבע כי אף אחד מהצדדים לא יצטרך לשלם דבר. בפסק הדין כתב השופט ד"ר טל גולן כי טענות התובע "הועלו באופן שאינו רלוונטי לבירור המחלוקת ביחס לגמול השעות הנוספות ו/או המחלוקת ביחס לפעולות שעשה התובע שלא במסגרת תפקידו". עוד קבע השופט כי הליך פיטוריו של לוי היה תקין וראוי. יתרה מכך קבע כי לוי עצמו הפר נהלים כאשר נהג ללא רישיון נהיגה בתוקף, מה שהקנה לעירייה סיבה סבירה לפטרו.

"בסיכומו של דבר, הוגשה בפנינו תביעה מנופחת ומוגזמת עם טענות סנסציוניות שנדחו כולן ואשר לא היו רלוונטיות להליך, וכאשר התקבל חלק מזערי מטענות התובע", כתב השופט בפסק הדין. עו"ד תמיר סבאן שיצג את לוי מסר בתגובה: "קיבלנו את פסק הדין וצריך ללמוד אותו. עם זאת יש דברים שהתובע מנוע מלדבר עליהם".

ראש העיר צפת, אילן שוחט, מסר כי הוא שמח ומברך על כך שהצדק יצא לאור. "עבורי אין שום דבר חדש ודבקתי באמת לאורך כל הדרך. בית המשפט חשף את פרצופו האמיתי של מר לוי ואני גאה על כך שלא נכנעתי לסחיטות ולאיומים ולא שילמתי מכספי הציבור פשרה לטיוח והשתקת הנהג, אלא בחרתי בדרך הארוכה והקשה לטיהור שמי ושמה של העירייה. אני מצר רק על דבר אחד, שבני משפחתי נאלצו להיחשף ולעבור מסכת שקרים והשמצות על לא עוול בכפם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ