עיריית באר שבע פתחה בהליך פיטורים לעובדת שהתבטאה נגד הומואים בפייסבוק

בוויכוח שפרץ בקבוצת פייסבוק השתמשה העובדת בכינויי גנאי כלפי הומואים ואיימה על אמא לבן הומו כי היא "תחסל אותה". היא נחקרה במשטרה והביעה חרטה. העירייה: "אגף משאבי האנוש מטפל"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

עיריית באר שבע פתחה בהליך פיטורים נגד עובדת רווחה זוטרה לאחר שזו התבטאה באופן פוגעני כלפי הומואים בדיון בפייסבוק, כשבוע לפני מצעד הגאווה שהיה אמור להתקיים בעיר.

העובדת מועסקת בעירייה מזה כשלושה חודשים בתפקיד של עובדת שכונתית האמונה על תיווך בין התושבים לעירייה במקרה של אירועי חירום המתרחשים בשכונה. כפי שדווח היום (חמישי) לראשונה ברשת ב', בדיון בקבוצת פייסבוק לדוברי רוסית על מצב הניקיון בעיר התפתח ויכוח בין העובדת לבין אירינה סקלר, אם לבן הומו, שנסוב סביב מצעד הגאווה. במהלך הוויכוח כתבה העובדות לסקלר כי לא תאפשר למצעד להתקיים ואף איימה עליה כי תזמין למצעד את חיילי חיל הצנחנים הרוסי (שלהם דימוי של בריונים).

לדברי העובדת, בעקבות התבטאויותיה בדיון היא נחקרה במשטרה ונפתח נגדה תיק שנסגר לאחר מכן.  

בין השאר כתבה העובדת לסקלר בקבוצת הפייסבוק: "בגלל אנשים כמוך יש הומופובים. את, מה נדחפת לכאן עם הנושא של המתרוממים?! אני לא אתן לך לערוך את זה!", והוסיפה בהמשך: "אני אחסל אותך". עוד כתבה העובדת כי "העירייה תומכת במתרוממים ואין לה זמן לנושאים אחרים" והוסיפה: "שינקו את הרחובות, עדיף מאשר לפתוח את התחת".

בשיחה עם "הארץ" אמרה העובדת כי היא אינה הומופובית והדגישה כי היא חששה שהמצעד "יכול להשפיע על ילדים". "הבן שלי עד עכשיו מבולבל (מבחינת נטייתו המינית - אב"ז), וכל אמא מגינה על הילד שלה", היא הוסיפה.

לדברי העובדת, היא נגררה לאיומים בלהט הוויכוח. "אבל רשמתי במשטרה שאני מצטערת כי כתבתי דברים שבאמת לא טובים", היא אמרה והוסיפה: "זה היה בתום לב, בשבילי זה לא היה איום. אני כתבתי באמת דברים לא כל כך יפים, אבל אחר כך הצטערתי עליהם. לא התכוונתי, אני לא מכירה אותה (את סקלר) אישית ולא כלום".

לפני יומיים קיבלה העובדת זימון לשימוע לפני פיטורים באגף משאבי האנוש בעירייה. לדבריה, העירייה טוענת כי פתחה בהליך הפיטורים בגלל תפקודה הלקוי, אך לתחושתה הסיבה האמיתית לפיטוריה היא ההתבטאויות בפייסבוק. "לא עשיתי שום דבר שאני צריכה לבקש עוד צ'אנס", אמרה העובדת והוסיפה כי בעירייה נאמר לה שהפיטורין יהיו "או בטוב או ברע".  

אירינה סקלר מסרה בתגובה: "צר לי וכואב לי שהגברת תאבד את פרנסתה. לא לכך התכוונתי, ולא חשבתי שזה מה שיקרה. אבל ,דעתי לא משתנה. אני חושבת שאף בן אדם, ובמיוחד לא עובד ציבורי ומייצג את הרשות ואת אגף הרווחה (שאתם יש לנו קשר טוב ומאוד מכובד) לא יכול להתבטא בצורה כל כך לא מכובדת, מזלזלת ואף פוגעת". סקלר הוסיפה: כי היא מקווה "שאנשים בלי יוצא מן הכלל יבינו שלכל מלה יש משמעות והשלכות. המלים פוגעות ואף הורגות. במיוחד אם נאמרות על ידי בעלי תפקידים ואנשי ציבור".

בעיריית באר שבע סרבו לענות לשאלות פרטניות של "הארץ" אך מסרו: "אנו דוחים בשאט נפש התבטאויות מעין אלה ומגנים זאת בתוקף. הנושא בטיפול אגף משאבי אנוש".

מצעד הגאווה שאמור היה להתקיים בבאר שבע לפני כשבועיים בוטל לבסוף לאחר שהעירייה לא אישרה למשתתפים לצעוד ברחוב הראשי של העיר, שדרות רגר. במקום זאת, קיימו חברי הקהילה הפגנה מול בניין העירייה. כאלף מפגינים צעקו, בין היתר, "ההומופוביה משתלטת והעירייה שותקת".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ