האלוף (בדימוס) אהרון דורון מת בגיל 94

בין תפקידיו בצה"ל היה מפקד חטיבת גולני וראש אכ"א במטכ"ל. במבצע קדש פיקד על חטיבת השיריון 11 עליה הוטל לכבוש את עזה, אותה כינה "איבר חי מגופה של ישראל, שנקרע ממנה"

עופר אדרת
עופר אדרת
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עופר אדרת
עופר אדרת

אלוף (בדימוס) אהרון דורון מת אתמול בגיל 94 ונקבר היום (חמישי) בבית העלמין "מורשה". בתפקידו האחרון בצה"ל, בסוף שנות ה-50 ותחילת שנות ה-60, שירת דורון כראש אגף כוח אדם. הוא הותיר אחריו אישה, שני ילדים, נכדים ונכדות. 

דורון נולד בגרמניה ב-1922, בשם ארווין וילהימר. הוא עלה לארץ עם עליית הנוער ב-1939, והצטרף כחבר לקיבוץ יגור. החל מ-1941 שירת כחבר בארגון ההגנה והיה נוטר במשטרת היישובים. במסגרת שירותו בצה"ל היה מפקד גדוד 52 בחטיבת גבעתי, מפקד הנח"ל, מפקד חטיבת גולני וראש אגף כוח אדם במטכ"ל, עד שחרורו בתחילת שנות ה-60.

האלוף דורון
האלוף דורוןצילום: משרד הביטחון / לע"

לפני 60 שנה, ב-1956, פיקד על חטיבת השיריון 11, עליה הוטל לכבוש את רצועת עזה במבצע קדש. באתר ערוץ 7 פורסמו לאחר מותו כמה "דפים קרביים" שפירסם לקראת ואחרי כיבוש עזה. בין היתר, הוא כינה את עזה "איבר חי מגופה של מדינת ישראל, שנקרע ממנה", והוסיף: "שוב אין המקום אזור אויב, רצועת עזה חלק ממדינת ישראל. עתה רואים אנו את עזה, חאן יונס ותושביהן – חלק אורגני של המדינה. על שכמנו תוטל המשימה לצרף את האיזור לארץ למען כלכלתה וביטחונה".

לאחר שחרורו מילא תפקידים בכירים בהנהלת אוניברסיטת תל אביב, במוזיאון "בית התפוצות", בסוכנות היהודית וכן בתחום הספורט - כיו"ר ועדת האתלטיקה בישראל (שהפכה ברבות השנים לאיגוד האתלטיקה בישראל) וכיו"ר בהתאחדות לספורט בישראל. בשנות ה-90 מונה על ידי ראש הממשלה רבין לשרת כנציב קבילות החיילים בצה"ל. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ