משרד הפנים פיטר את ראש מועצת נאות חובב

על פי גורמים המעורים בפרטים, שר הפנים אריה דרעי קידם את פיטוריו של אנדריי אוזן על מנת למנות את אחד ממקורביו לתפקיד. לדברי אוזן, הוצע לו תפקיד של "יועץ חיצוני" בשכר זהה למשך שנתיים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נאות חובב, ביולי
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

משרד הפנים פיטר אתמול (שני) את ראש המועצה התעשייתית נאות חובב שבנגב, אנדריי אוזן, לאחר שש שנים וחצי בתפקיד. לטענת אוזן, מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן הציע לו בתקופה האחרונה כי בתמורה ל"עזיבה שקטה" הוא יקבל תפקיד של "יועץ חיצוני" למועצה בשכר זהה למשך שנתיים. גורם בכיר המעורה בפרטים אישר ל"הארץ" כי עסקה כזו אכן הוצעה ובמשרד הפנים בחרו שלא להתייחס לטענות.

אנדריי אוזןצילום: חביב בן דוד

בחודש האחרון פעל המשרד כדי להדיח את אוזן, המכהן בתפקיד מאז יוני 2010. על אף שבכתב מינויו לא מצוין תאריך סיום, משרד הפנים טוען כי החלפתו נעשית בהתאם למדיניות המשרד לקצוב את כהונת ראש המועצה לחמש שנים. משרד הפנים מסתמך על הוראה בצו הקמת המועצה המציין כי "תקופת כהונתה של מועצה היא חמש שנים", אך אוזן מצדו טוען כי הוראה זו אינה מתייחסת לתפקיד ראש המועצה, וכי הוא ממילא כבר מכהן יותר מחמש שנים. הוא גם מתבסס על העובדה שבשנות ה-90 כיהן בתפקיד דוד מילגרום במשך שמונה שנים.

אוזן הוא פעיל ליכוד בולט בדרום, וקרוב משפחתו של שר הפנים לשעבר, סילבן שלום. הוא מונה לתפקידו תחת שר הפנים לשעבר אלי ישי והוא זוכה לתמיכה רחבה מצד ארגונים סביבתיים, ראשי מועצות שכנות ומפעלים במועצה. גורמים המעורים בפרטים סיפרו ל"הארץ" כי שר הפנים, אריה דרעי, קידם את פיטוריו של אוזן כיוון שהיה מעוניין למנות לתפקיד את אחד ממקורביו. ב"גלובס" פורסם כי המועמדים הבולטים להחליף את אוזן הם אלי סוויסה, שר לשעבר מטעם ש"ס, או ראש עיריית באר שבע לשעבר, דוד בונפלד, שבתקופתו מונה אחיו של דרעי לרב העיר. 

ממשרד הפנים נמסר כי "בהמשך לשימוע שנערך למר אוזן, לאחר שנשקלו מכלול השיקולים ובהסתמך על חוות דעת משפטית בנושא, הודיע מנכ"ל משרד הפנים למר אנדרי אוזן על סיום כהונתו כראש המועצה המקומית תעשייתית נאות חובב ב-28 בפברואר 2017. אוזן מכהן בתפקידו החל ממאי 2010 ולאחר שהתקיים שימוע בעניינו, הוחלט כי קציבת כהונה הינה סבירה וראויה. בחירת מחליף לראש המועצה נאות חובב, תעשה כבר בשבועות הקרובים". במשרד הפנים לא השיבו לשאלת "הארץ" האם מנכ"ל המשרד הציע לאוזן לכהן כיועץ חיצוני בשכר זהה בתמורה ל"עזיבה שקטה". 

מטעמו של אנדריי אוזן נמסר כי "ההודעה שקיבל רצופה אי דיוקים ותיאורים שבינם ובין המציאות אין שום קשר. מר אוזן ייוועץ עם היועצים המשפטיים שלו בדבר הצעדים שהוא ינקוט. כבר בשלב זה נראה כי לא יהיה מנוס מלעתור לבג"ץ על מנת להגן על זכויותיו ולמנוע את הדחתו השרירותית משיקולים זרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ