מנכ"ל רשות האוכלוסין התנצל בפני נשיאת הקרן החדשה על עיכוב בכירה בארגון בנתב"ג

אמנון שמואלי שוחח בצהריים עם עורכת הדין טליה ששון והסביר לה את נסיבות עיכובה של ג'ניפר גורוביץ' במשך שעה וחצי בשדה התעופה. לדבריו, מדובר בהליך מקצועי שגרתי שלא נועד לפגוע בה

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור

ממלא מקום מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אמנון שמואלי, שוחח בצהריים (חמישי) עם נשיאת הקרן החדשה לישראל, עו"ד טליה ששון, והתנצל בפניה על עיכוב סגנית הנשיא, ג'ניפר גורוביץ', בנתב"ג אתמול.

אנשי הרשות עיכבו אתמול את גורוביץ' לתשאול בנמל התעופה בן גוריון, כאשר הגיעה לישראל כדי להשתתף במפגש מועצת המנהלים של הקרן. בדברים שאמרה ל"הארץ", ציינה גורוביץ' כי היא עוכבה במשך כשעה וחצי ועברה שלושה תשאולים שונים, בהם התבקשה למסור פרטים על פעילות הקרן והמימון שהיא מעבירה לעמותות ישראליות. 

סגנית נשיאת הקרן החדשה לישראל ג'ניפר גורוביץ' צילום: מתוך עמוד הפליקר של Keshet: LGBTQ inclusion in the Jewish Community

בעקבות העיכוב החריג, פנתה הנשיאה טליה ששון לרשות ההגירה, וביקשה לברר את הנסיבות. לדבריה, התשובה שקיבלה היא שהעיכוב נובע מסיבות ביטחוניות.

היום שוחח ממלא מקום מנכ"ל הרשות עם ששון, הסביר לה את שאירע ואת ההליך המקצועי שבו נקטו העובדים. שמואלי הבהיר לששון כי מדובר בהליך מקצועי שגרתי וכי לא היתה כל כוונה לפגוע בגורוביץ'. לאחר מכן, הביע המנכ"ל התנצלות בפני ששון "אם נגרמה לה עוגמת נפש".

גורוביץ', בת 50, הצטרפה לקרן החדשה לישראל בנובמבר 2015, אחרי שמילאה במשך עשור תפקידים שונים בקהילה היהודית בסן פרנסיסקו. התפקיד הבכיר שבהם היה מנכ"לית הפדרציה היהודית של העיר. כיום היא משמשת סגנית נשיא הקרן החדשה לענייני מינהל ואחראית בין השאר על סוגיות תקציביות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ