הוארך צו הסגירה למכל האמוניה בחיפה עד יום ראשון

השופטת קבעה כי "ניתן לרוקן את המכל אך לא ניתן להוסיף על הכמות". עם זאת הצו לא ניתן ליישום מיידי כיוון שלדעת מומחים תהליך ריקון המכל מורכב ולוקח זמן

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה האריך היום (חמישי) את צו הסגירה שהוצא למכל האמוניה בחיפה עד יום ראשון, אז עתיד להתקיים דיון נוסף. הצו הוצא לבקשת עיריית חיפה בעקבות הדו"ח שפרסמו בשבוע שעבר עשרה פרופסורים ודוקטורים בעלי שם לכימיה בנושא סיכוני האמוניה במפרץ.

השופטת ג'אדה בסול קבעה כי "מותר לרקן את מכל האמוניה, אבל אסור להוסיף על הכמות". על אף החלטת בית המשפט, הצו לא ניתן ליישום מיידי כיוון שלדעת מומחים תהליך ריקון המכל מורכב ולוקח זמן.

היועצת המשפטית של עיריית חיפה, עו"ד ימית קליין, אמרה לאחר הדיון: "בית המשפט הבין וראה את כל ההוכחות למסוכנות של המכל. זה הדו"ח שמבחינתנו בלתי ניתן לערעור. הוא מוצק. אנחנו מקווים ומצפים שבית המשפט ימשיך ויראה עין בעין את הדברים שהוצגו בו, ימשיך ויעבוד לטובת הציבור החיפאי וימשיך את הצו".

בבקשת עיריית חיפה לצו הוזכרו בין היתר טענות הצוות המקצועי שהגיש את חוות הדעת, לפיהן מכל האמוניה אינו נכס אסטרטגי של מדינת ישראל, הוא לא נבדק כראוי ועלול לקרוס בכל יום, והסיכון שבפגיעה באוניה המובילה את האמוניה לישראל.

ל"הארץ" נודע כי בזמן מלחמת לבנון השנייה, על אף המלצה לרוקן את המכל הדבר לא נעשה כיוון שלא ניתן היה לרוקנו במהירות מספיקה לים. זאת, בשל הסכנה הכרוכה בכך לכל מי שנמצא בקרבת המפרץ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ