ראש מינהל קהילתי בי-ם: העירייה חונקת את הציבור החרדי בקריית יובל כדי שלא תתחרד

בהקלטה שפורסמה בגל"צ אמר יחיאל לוי שהמדיניות היא למנוע הקמת גנים חרדיים: "כשמקשים אז הם לא מתלהבים לבוא לגור". המינהל מייצג את התושבים החילונים במאבק נגד התחרדות השכונה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שכונת קרית יובל, 2014. הנציגים החרדים ניסו להביא להחלפת ההנהלה
ניר חסון
ניר חסון

ראש המינהל הקהילתי בשכונת קריית יובל בירושלים אמר כי העירייה "חונקת" את הציבור החרדי כדי שהשכונה לא תתחרד. בהקלטה שפורסמה היום (שלישי) בגלי צה"ל נשמע יחיאל לוי אומר כי המדיניות העירונית ב"שטח חום", המיועד למבני ציבור, היא למנוע הקמת גנים שיהפכו לחרדיים, "אז השכונה כולה תהפוך לאט לאט להיות חרדית. מה הרעיון? לחנוק אותם. כשאתה חונק אז הם הולכים. הרעיון הוא להקשות, כשמקשים אז הם לא מתלהבים לבוא לגור - זה המנגנון שעובד היום".

המינהל הקהילתי הוא גוף ייחודי לירושלים והוא משותף לעירייה ולחברה למתנ"סים. ההנהלה נבחרת על ידי התושבים והמינהל ממונה על ידי החברה למתנ"סים. בשנים האחרונות ניצב המינהל הקהילתי בקריית יובל, שמייצג את התושבים החילוניים בשכונה, בחזית המאבק נגד התחרדות קריית יובל. בעקבות יוזמה של הקרנת סרטים בערב שבת במבנה המינהל הקהילתי, ניסו הנציגים החרדים במועצת העיר לבלום תקציבים למינהל ולהביא להחלפת ההנהלה. זאת, על רקע טענת התושבים החילונים כי ראש העיר ניר ברקת הפר את הבטחותיו שלא לספק שירותי חינוך לקהילה החרדית המתרחבת בשכונה.

בעקבות הדברים, פנה הבוקר ראש העיר ברקת בדרישה לפטר את לוי מתפקידו. "לא ניתן לעבור לסדר היום על התבטאויות כה חמורות וכה בלתי מתקבלות על הדעת מעובד ציבור", כתב ברקת.

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין גינה את הדברים וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כי אלו "העציבו והכעיסו אותי מאוד. אסור לירושלים, עיר הבירה והעיר המאגדת בתוכה את ארבעת שבטי ישראל, להפוך לזירת קרב בין תושבים. אסור בתכלית האיסור שגורמים בעירייה יעודדו עימות שכזה. הדברים שנשמעו צריכים לעורר שאט נפש בכל ישראלי ששומע אותם".

מנגד, חברי הסיעה הפלורליסטית "ירושלמים" טוענים כי ברקת והסיעות החרדיות מנצלים את הפרסום לצורך המאבק על אופיה של קריית יובל והסטטוס קוו בשבתות בעיר. "ערב המאבק העירוני על הסטטוס-קוו בשבת והתקציב העירוני, ניר ברקת בוחר להיכנע לדרישות הסיעות החרדיות באופן מיידי, מבלי לברר את פרטי האירוע ולשמוע את טענות הצדדים", נאמר בהודעת הסיעה. "תוכן ההקלטה קשה וראוי לגינוי. יחד עם זאת, לכל מי שקצת מכיר את הרקע, ברור שמדובר בדברים היוצאים מהלב בשיחה אישית, אחרי עליהום פרסונאלי ארוך-שנים כנגד לוי, לצד קמפיין אגרסיבי של הסיעות החרדיות נגד המינהל הקהילתי בקרית יובל והציבור המתון בשכונה", אמר איתי גוטלר, חבר מועצת העיר מטעם הסיעה ותושב השכונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ