אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

ילד בן שלוש נספה הבוקר (חמישי) בשריפה שפרצה בביתו בכפר דריג'את שבנגב. הפעוט נפגע בתחילה משאיפת עשן ופונה במצב אנוש לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מותו. המשטרה בודקת את הנסיבות. לפי נתוני ארגון "בטרם", בשנת 2017 מתו עד כה חמישה ילדים בשריפה.

בשעה 08:39 התקבל במד"א מרחב נגב דיווח על פעוט ששאף עשן במהלך שריפה בכפר דריג'את הסמוך לכביש 31. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים סורוקה במצב אנוש תוך מתן פעולות החייאה.

חובש רפואת חירום אמיר אבו סיאם סיפר: "חברנו בתוך הכפר לרכב פרטי שהביא ילד כבן שלוש כשהוא מחוסר הכרה, לאחר ששאף עשן רב וסבל מכוויות לאחר שריפה. הענקנו לו טיפול רפואי, ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים". מבית החולים סורוקה נמסר כי עם קבלת הילד במיון ילדים, ביצעו בו אנשי הצוות הרפואי פעולות החייאה שבסופן נקבע מותו. המשטרה בודקת את הנסיבות.

בשבוע שעבר נפגעה צעירה בת 19 מרהט בשריפה שפרצה בביתה בעיר, וכמה ימים לאחר מכן מתה מפצעיה. כמה שבועות קודם לכן נספתה תינוקת כבת חצי שנה בשריפה שפרצה בביתה בתל שבע. בדיקה ראשונית של הזירה העלתה כי השריפה נגרמה מתנור מסוג ספירלה שהיה סמוך מדי למזרן בו שכבה התינוקת.

נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים מגלים כי מאז שנת 2008 מתו 54 ילדים בשריפה, כאשר ב-90% מהמקרים השריפה אירעה בבית ובחצר הבית וב-65% מהם הדליקות אירעו בחברה הערבית. בחלק מהמקרים פרצה השריפה כתוצאה מקצר חשמלי או משימוש בתנור חימום לא בטיחותי, ובחלקם בעקבות משחק של ילד בגפרורים או במצית.

מנכ"לית ארגון "בטרם", אורלי סיבילינגר, אמרה כי "המקרה האחרון מצטרף לשורה של מקרים קשים של היפגעות ילדים בשריפות. ארגון 'בטרם' ביחד עם הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב במשרד החקלאות, מפעילים תוכנית לקידום בטיחות ילדים בדואים ביישובים הבדואים בנגב במוסדות חינוך, בטיפות חלב וקופות חולים ובאלפי בתים".

סיבילינגר ממליצה לציבור להתקין בבית גלאי עשן שיתריע במקרה שבו פורצת אש. כמו כן, היא קוראת להקפיד על שימוש במכשירי חשמל תקינים ולשים לב לחוטי חשמל שרופים או רופפים, שקעים ומפסקים שבורים ומתגים חמים למגע ולהזמין חשמלאי מוסמך בהתאם. סיבילינגר קוראת גם להרחיק מכשירי חימום מחפצים דליקים, כמו ספות, שמיכות ווילונות, ולהימנע משימוש בתנורי ספירלה, תנורי גז או מפזרי חום העלולים לגרום לדליקה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ