מאות עובדי חיפה כימיקלים חסמו את הכניסה לדימונה במחאה על פיטוריהם הצפויים

עובדי המפעל בדרום הפגינו יחד עם תושבי דימונה בעקבות ההוראה לסגור את מכל האמוניה במפרץ חיפה. ראש העיר בני ביטון: "לא נעמוד מנגד שעה שפרנסת מאות מתושבי העיר נמצאת בסכנה"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המפגינים בכניסה לדימונה, הבוקר
המפגינים בכניסה לדימונה, הבוקר

מאות עובדי חיפה כימיקלים בדרום חסמו הבוקר (ראשון) את הכניסה לעיר דימונה כשהם מלווים בתושבים, בעקבות החלטת בית המשפט לרוקן את מכל האמוניה. העובדים מוחים על אי הבהירות בנוגע לעתידם התעסוקתי, על אף שעד כה לא החל הליך פיטורים נגדם.

המפעל בדרום מעסיק כ-700 עובדים, כשלפי ועד העובדים, מחצית מהם תושבי דימונה. עובדי החברה אמרו ל"הארץ" כי בהיעדר חלופה למכל האמוניה, הם חוששים כי יפוטרו ולא ימצאו חלופה מקצועית.

יו"ר ועד העובדים בחיפה כימיקלים דרום, יהודה פרץ, אמר כי "אנחנו במלחמה על החיים שלנו ולא נעצור. אין לנו אפשרות אחרת אלא לנצח". הוא הוסיף כי "לא נאפשר מצב שהעובדים בחיפה כימיקלים יהיו קורבנות של מאבקי כוח פוליטיים. אנחנו מצפים מהממשלה למצוא את הפתרון ולא לחכות שנקבל מכתבי פיטורים".

ראש העיר דימונה בני ביטון, שהשתתף בהפגנה, אמר כי "המאבק של עובדי חיפה כימיקלים הוא המאבק של כל העיר דימונה ושל כל האזור. לא נעמוד מנגד שעה שפרנסתם של מאות מתושבי העיר נמצאת בסכנה". ביטון קרא לממשלה להתערב ולמצוא את הפתרונות הדרושים כדי למנוע את פיטוריהם של העובדים.

בשבוע שעבר קיימו עובדי חיפה כימיקלים שתי שיירות מחאה בכביש 1 בדרך לירושלים, שם נגרמו עומסי תנועה קשים, ובכביש בין עתלית להרצליה. חברת חיפה כימיקלים היא צרכנית של 70% מהאמוניה שמגיעה למדינת ישראל. לפני כשבועיים בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי על מכל האמוניה להיות ריק לחלוטין עד ה-1 באפריל, ואסר על מילוי נוסף וכן ועל הגעה של אונייה נוספת הנושאת אמוניה לישראל.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ