קמפיין הפסח של עיריית הוד השרון: תלמיד מהלל את ראש העיר בשלטי חוצות

"אני אוהב את ראש העיר, הוא דואג לכולם", מצוטט התלמיד בשלט שנתלה במימון ציבורי, יחד עם עוד 25 שלטים שבהם מככבים ילדים. הורים זועמים: "זה מזכיר את צפון קוריאה"

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון

תצלומים גדולים של 26 תלמידי בתי ספר יסודיים בהוד השרון, שאחד מהם מהלל את ראש העיר והאחרים מהללים את העיר, נתלו בסוף השבוע שעבר בשלטי חוצות בכל רחבי הוד השרון, כחלק מקמפיין העייריה. "אני אוהב את ראש העיר, הוא דואג לכולם, לעיר ולתושבים", מצוטט התלמיד בשלט, שנתלה במימון כספי ציבור.

הציטוט הודפס על רקע תמונתו של התלמיד ושמו, והוא חלק מקמפיין חדש שיזמה העירייה ושמו "ילדי הוד השרון מחבקים את העיר". הקמפיין הושק לרגל חג הפסח ועורר את זעמם של תושבים והורים רבים, שטענו כי מדובר ב"פולחן אישיות" ו"התנהגות שמזכירה את צפון קוריאה". ראש העיר חי אדיב טען בתגובה שלא ידע על השלט טרם פרסומו.

השלט המהלל את ראש העיר בהוד השרוןצילום: לי ירון

הנהגת ההורים העירונית בעיר כתבה לראש העיר חי אדיב מכתב, שבו נאמר בין היתר: "לצערנו, העירייה עושה שימוש פסול בילדי העיר למטרות פרסום. התלמידים אינם צריכים להיות חלק מקמפיין תקשורתי ציבורי, בין אם למטרות פוליטיות ובין אם למטרות פרסום העיר, פעילות בעיר או לכל מטרה אחרת. אנחנו רואים בחומרה את השימוש בילדינו, את הניצול הציני של תמימותם והתלהבותם מתוכנית הלימודים העוסקת בעיר". ההורים דרשו את הסרת השלטים.

ראש העיר אדיב הגיב אתמול לטענות התושבים בעמוד הפייסבוק שלו: "הבוקר נחשפתי לפרסום שעלה ברחובות העיר, ובו מספרים ילדי עירנו על הדברים האהובים עליהם בהוד השרון, לכבוד חג הפסח. האמת, כשראיתי את השלט עם תמונתו של התלמיד, אמרתי לעצמי שאם הפרסום היה עובר את אישורי, הייתי מוותר על זה. אז רגע לפני השבת ביקשתי לשוחח עם התלמיד ולברר מיהו הילד שהעז להביע אהבה לראש העיר שלו, ועוד בפרהסיה. מסתבר שבינתיים התלמיד שמח שדבריו פורסמו והוא והוריו כלל לא מבינים על מה המהומה".

בכיר בעולם הפרסום שעבד עם עיריות אמר על הקמפיין כי "זו חציית גבול, לא ראיתי מעולם כזה דבר שלוקחים ילדים לקמפיין עירוני".

חבר מועצת העיר הוד השרון, אמיר כוכבי, שהיה בעבר סגן ראש העיר, תקף את הקמפיין ואמר ל"הארץ" כי "שחיתות ציבורית אינה רק מעטפות מתחת לשולחן. היא גם שימוש לרעה בכספי ציבור, ניצול משאבים ציבוריים לצרכים אישיים, עיוות תכנים חינוכיים והוצאתם מהקשר פדגוגי — כל זאת ועוד על מנת לפאר, לרומם ולהאדיר ראש עירייה מנותק על חשבון תושביו".

לדברי כוכבי, ב–48 השעות שחלפו מאז עלה הקמפיין הוא קיבל מאות תגובות של תושבי העיר שהביעו מחאתם על ניצול תמימותם של ילדי בתי הספר. לדבריו, "לאור הפגיעה החמורה במינהל התקין, פנינו לגופי ביקורת ואכיפה במשרדי הפנים והחינוך, בהם היחידה לחיוב אישי, בכוונה שראש העירייה יחזיר לקופה הציבורית מכיסו את עלויות הקמפיין".

עיריית הוד השרון מסרה בתגובה: "מדובר במיזם חינוכי שנועד להעצים את החיבור בין ילדי הוד השרון לעירם. העירייה תמשיך לטפח את הדור הצעיר וערכיו. הציטוט המדובר הוא אחד מעשרות. משהובא הדבר לידיעתו של ראש העיר הוא הורה להסירו". בעירייה טוענים כי הקמפיין נעשה באישור חתום של ההורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ