מטייל מת בנחל ערוגות; שלושה נעדרים בכנרת

נסיבות מותו של המטייל טרם התבררו ■ הנעדרים נסחפו על גבי מזרני ים והחיפוש אחריהם נמשך ■ רשות הטבע והגנים אסרה על כניסה לאפיקי נחלים זורמים עד לירידת מפלס המים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיפושים אחר הנעדרים בכנרת, היום
חיפושים אחר הנעדרים בכנרת, היוםצילום: גיל אליהו

אדם מת היום (רביעי) בטיול בנחל ערוגות, ונסיבות מותו טרם התבררו. בנוסף, שלושה בני אדם נעדרים באזור הכנרת לאחר שנסחפו ברוחות החזקות. שניים מהם היו בחוף לא מוכרז, והחיפושים אחריהם נמשכים. 

המטייל, בשנות ה-40 לחייו, טייל עם אדם נוסף באזור נחל ערוגות. צוות של רשות הטבע והגנים יחד עם יחידת חילוץ עין גדי ביצע פעולות החייאה, אך נאלץ לקבוע את מותו. נסיבות המקרה טרם התבררו.  

החילוץ בנחל ערוגות, היוםצילום: הראל בן שחר

לפי רשות הכנרת, זוג אחד נסחף על גבי מזרן ים לעומק של קילומטר. אופנוע ים חילץ את האשה, שסיפרה כי בן זוגה עוד במים. אדם נוסף נסחף על גבי מזרן דומה וסיפר כי חברו נעדר אף הוא. בנוסף, כמה נערים שנכנסו למים - גם הם עם מזרן ים - נסחפו לעומק והצליחו לחלץ את עצמם, אך אחד מהם עדיין נעדר. החיפושים אחר השלושה נמשכים. 

בשל תנאי מזג האוויר והרוחות, שעות הפעילות של המצילים בחופים הוארכו עד השעה 19:00 ונסגר חניון חלוקים לבנון כורסי. ברשות הכנרת מבקשים מהמטיילים לא לרחוץ בחופים לא מוכרזים, לא להכנס למים העמוקים, לא השתמש במזרני וגלגלי ים - ולהשמע להוראות המצילים.

משעות הבוקר חילצו שוטרי השיטור הימי יותר מ-80 בני אדם שנסחפו או התהפכו על גבי מזרני ים ואבובים בעקבות הרוחות העזות. השוטרים, בשיתוף פרשים ושוטרים, ממשיכים בחיפושים בים וברצועת החוף. בנוסף, לאזור הוזנקו יחידת צוללנים, מתנדבים ומסוק משטרתי. 

חיפושים אחר הנעדרים בכנרת, היוםצילום: גיל אליהו

רשות הכנרת עדכנה עוד כי החופים צאלון, שקמים ובריניקי נסגרו בשל תפוסה מלאה. כ-20 אלף נופשים הגיעו היום ל-15 חופיה של הימה, וכ-40 אלף נופשים בילו בכנרת מתחילת חג הפסח. רשות הטבע והגנים הודיעה כי משעות אחר הצהריים חל איסור על מטיילים להיכנס לאפיקי נחלים זורמים, עד לירידה מוחלטת של מפלס המים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ