אותרו גופותיהם של שניים מהנעדרים בכינרת

אחרי שישה ימי חיפושים, נמצאו הערב גופותיהם של לירון כראדי בן 17 ונחמן איטח בן 21. מהמשטרה נמסר כי יימשכו מאמצי החיפוש עם כלל הכוחות והאמצעים עד לאיתור הנעדר השלישי

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות החילוץ במהלך החיפושים בכינרת
כוחות החילוץ במהלך החיפושים בכינרתצילום: גיל אליהו

גופותיהם של שניים מבין שלושת הנעדרים בכינרת אותרו הערב (שני) בקרקעית האגם באמצעות סונאר, ששה ימים אחרי שנעלמו. השניים, נחמן איטח (21) מביתר עילית ולירון כראדי (17) מנתניה, אותרו באמצעות שימוש בסונאר.

כשעה לאחר שנמצאו גופותיהם של השניים סיימו בני משפחותיהם לזהותם. מהמשטרה נמסר כי יימשכו מאמצי החיפוש עם כלל הכוחות והאמצעים עד לאיתור הנעדר השלישי, איתמר אוחנה (19) מקרית שמונה.

בני משפחות הנעדרים בכינרתצילום: גיל אליהו

איטח וכראדי נסחפו בכינרת עם אוחנה ביום רביעי האחרון, כששהו על מזרני ים בימה. מאמצי האיתור שלהם, שמתנהלים מאז התרכזו בימים האחרונים בחוף המזרחי, סמוך לאזורים בהם נראו הצעירים לאחרונה. בחיפושים השתתפו שוטרי השיטור הימי, פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב, בליווי מסוק, מתנדבי משטרה מיחידת הצוללנים וסירות אזרחיות. אתמול ביקר המפכ"ל רוני אלשיך בחפ"ק שהוקם על גדות הכינרת, והדגיש כי לפי ההערכה המבצעית אפסו הסיכויים למציאת הנעדרים בחיים. 

בני משפחות הנעדרים הפנו אצבע מאשימה כלפי ממשלת ישראל בטענה שאינה שומרת על ביטחונם של המבקרים בכינרת. "לא ייתכן שבחוף כל כך גדול עם המון בני נוער תהיה רק סוכת מציל אחת ולא יהיה אופנוע ים", אמר אורי כראדי, דודו של לירון. הוא הוסיף כי "החוף הזה מנוהל על ידי מדינת ישראל ומכניס לקופה שלה הרבה כסף. עם זאת, המדינה לא דאגה שיהיו בו ציוד הולם ויותר מצילים. כל זאת למרות שידעו מראש שהכינרת תתמלא במקרים בגלל חופשת החג".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ