אותרה גופתו של הנעדר השלישי בכנרת

גופתו של איתמר אוחנה, בן 19 מקרית שמונה, נמשתה מקרקעית הימה. אתמול אותרו גופותיהם של נחמן איטח (21) ולירון קראדי (17) שהוכרזו נעדרים בשבוע שעבר, והיום הם הובאו למנוחות

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל

גופתו של איתמר אוחנה, בן 19 מקרית שמונה, הנעדר השלישי שנסחף בשבוע שעבר, אותרה היום אחר הצהריים בקרקעית הימה. גופותיהם שני הצעירים האחרים אותרו אתמול באמצעות סונאר והיום הם הובאו למנוחות.

נחמן איטח, בן 21 מביתר עילית, לירון קראדי, בן 17 מנתניה ואוחנה שהו בחופה המזרחי של כנרת, באזור חוף לבנון, ונסחפו לעומק האגם. שלושת הצעירים אינם קשורים זה בזה ובילו בחוף בנפרד. לדברי אחיו של איתמר אוחנה, חננאל, הוא נכנס למים כדי לסייע לחבריו שנסחפו על גבי מזרני ים ונסחף בעצמו. האח עצמו לא היה עד למקרה ואמר את הדברים על סמך עדויות של חבריו של אוחנה.

מימין: נחמן איטח, איתמר אוחנה ולירון קראדי

מאמצי האיתור שלהם, שהתנהלו מאז שנעדרו, התרכזו בחוף המזרחי, סמוך לאזורים שבהם נראו הצעירים לאחרונה. בחיפושים השתתפו שוטרי השיטור הימי, פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב, בליווי מסוק, מתנדבי משטרה מיחידת הצוללנים וסירות אזרחיות.

בני משפחות הצעירים שטבעו הפנו אצבע מאשימה כלפי הממשלה בטענה שאינה שומרת על ביטחונם של המבקרים בכנרת. "לא ייתכן שבחוף כל כך גדול עם המון בני נוער תהיה רק סוכת מציל אחת ולא יהיה אופנוע ים", אמר אורי קראדי, דודו של לירון, עוד במהלך החיפושים אחר הצעירים. הוא הוסיף כי "החוף הזה מנוהל על ידי מדינת ישראל ומכניס לקופה שלה הרבה כסף. עם זאת, המדינה לא דאגה שיהיו בו ציוד הולם ויותר מצילים. כל זאת למרות שידעו מראש שהכינרת תתמלא במקרים בגלל חופשת החג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ