נתניהו: לבחון את דחיית סגירת מכל האמוניה כדי למנוע פיטורים

משרד ראש הממשלה מסר שנתניהו פנה אל השר להגנת הסביבה, שר הכלכלה ומנכ"לי משרדים. זו הפעם הראשונה שהוא מתערב ישירות בסוגייה. עיריית חיפה: מצפים מנתניהו לסכל את האיום החמור

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש לבדוק אם ניתן לדחות את סגירת מכל האמוניה בחיפה כדי למצוא מענה למכל ולעובדים. ממשרדו נמסר כי הוא נפגש אתמול (שני) עם השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שר הכלכלה אלי כהן וכמה מנכ"לי משרדים, על מנת לדון במכל.

"ראש הממשלה ביקש מהגורמים המשפטיים שהשתתפו בישיבה, ובראשם המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ, לבחון אם ניתן לדחות את סגירת מכל האמוניה במספר שבועות נוספים, זאת כדי למצוא פתרון לסוגיה ולמנוע את פיטוריהם של אלפי עובדים", נמסר בהודעה. זו הפעם הראשונה שבה מתערב ראש הממשלה בצורה ישירה בסוגיית מכל האמוניה ובהודעה נכתב כי "נתניהו לא שוחח בנושא עם בעלי חברת חיפה כימיקלים ג'ולס טראמפ".

מכל האמוניה במפרץ חיפה
מכל האמוניה במפרץ חיפה צילום: חגי פריד

שלשום פנו נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לראש הממשלה בנושא: "זה בלתי נתפס שבמשק מודרני עוצרים לפתע אספקת חומר גלם חיוני ומאיימים על קיומם של עשרות מפעלים", מסרו, "אלפי מועסקים נמצאים בסכנת איבוד מקומות עבודה מיידית, האחריות לכך נמצאת אצלך, מצא פתרון מיידי לבעיית המחסור באמוניה במשק". 

לפני כשבועיים התיר בית המשפט העליון לחיפה כימקלים להזמין אוניית אמוניה, אך התנה את כניסתה במילוי כל התנאים המפורטים בהחלטה, בהם בחינת חלופות הובלה באיזוטנקים, שימוש בחומצה חנקתית במקום אמוניה והגשת התנאים לריקון המיכל במלואו.

מעיריית חיפה נמסר: "אנו מצפים כי ראש הממשלה יפעל באופן אישי לניטרול האיום החמור והמידי המרחף מידי יום מעל מאות אלפי תושבי חיפה והמפרץ. אנו מצפים שראש הממשלה נתניהו יסייע לחיפה כימיקלים להפנים ולהערך לפינוי המיכל במקום להשקיע בלוביסטים, יח״צנים ופרסומאים ובכך לבזות שוב ושוב את החלטת בית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ