ניר חסון
ניר חסון

רחובות רבים ייחסמו מחר ומחרתיים בירושלים בשל אבטחת ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל, ובעיר צפויים שיבושי תנועה משמעותיים. הורים ותלמידים חוששים בשל כך מבעיות הגעה לבחינת הבגרות במתמטיקה שתיערך ביום שני בשעות הצהריים. האבטחה של פמליית הנשיא צפויה לגרום לאי־סדרים גם בפעילותה של הרכבת הקלה בבירה.

הרחובות שייחסמו לסירוגין מחר הם: דרך חברון, דוד רמז, דוד המלך, ז'בוטינסקי, הנשיא, האר"י, עזה, פלומר, חטיבת ירושלים, שער יפו, בתי מחסה, מעלה השלום, אגרון, קרן היסוד, בלפור, סמולנסקין. ביום שלישי ייסגרו במשך היום הצירים הבאים: דוד המלך, דוד רמז, דרך חברון, מנחת, מעבר רחל, גיחון, צרויה, עין רוגל לכיוון דרך חברון, דרך בית לחם לצפון, הרכבת לצפון, עזה, הרצוג, בייט, בזק, שניאור, בורלא, ניות והרצל באזור יד ושם. המשטרה לא תאפשר חניית כלי רכב בצירים שיסגרו לתנועה, וכן הדגישה כי בכל זמן הביקור יחול איסור טיסות, לרבות רחפנים, בכל המרחב האווירי של ירושלים. 

כ–15 אלף תלמידי כיתות י"א וי"ב צפויים להיבחן בבחינת הבגרות במתמטיקה ביום שני בירושלים, ברמות יחידות הלימוד השונות. אלפים מהם הם תלמידים בבתי ספר השוכנים בצירים שצפויים להיסגר או סמוך להם, ותלמידים רבים חוששים כי לא יצליחו להגיע בזמן לבחינה. בוועד ההורים העירוני הביעו חשש שגם אם הם יצליחו להגיע, הדבר יוסיף למתח שלהם ביום של בחינת הבגרות הנחשבת לקשה מאוד ממילא.

הבחינות הראשונות אמורות להתחיל בשעה אחת בצהריים, ומשרד החינוך דחה פניות שביקשו לשנות את מועד הבחינה ליום אחר או להקדים אותה בכמה שעות. בוועד ההורים ביקשו מהמשטרה להתחשב בתלמידי התיכונים ולאפשר להם להגיע לבחינות על אף החסימות. תלמידים המתגוררים מחוץ לעיר או הרחק מבית הספר התבקשו לישון אצל חבריהם בלילה שלפני הבחינה. 

בהמשך השבוע צפויים בעיר שיבושי תנועה נוספים בשל אירועי יום ירושלים שייערכו בה ביום רביעי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ