ארבעה פועלים נפצעו בקריסת תקרה באתר בנייה בגני תקווה

פועל אחד נפצע בינוני-קשה, אחר בינוני והשאר במצב קל. באתר הבנייה, שבו מוקם בית ספר, נערכות סריקות לאיתור פצועים נוספים

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הבנייה בגני תקווה, היום
לי ירון
לי ירון

ארבעה פועלים נפצעו בקריסת תקרה היום (חמישי) באתר בנייה של בית ספר ברחוב דרך הים בגני תקווה. חובשים ופראמדיקים של מד"א הגיעו למקום ודיווחו על פועל במצב בינוני-קשה, ובמקום נערכות סריקות אחר פצועים נוספים. כוחות המשטרה במקום.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי מפקח בניה הוזעק למקום, והוא צפוי להטיל צו בטיחות שיאסור את המשך העבודות באתר. במשרד אומרים כי מבדיקה ראשונית נראה כי הגורם לתאונה מקורו בתכנון או בביצוע לקוי של התוכנית ההנדסית. המשטרה ומשרד העבודה והרווחה פתחו בחקירת התקרית.

אתר הבנייה בגני תקווה, היוםצילום: אילן אסייג

פרמדיק מד"א הראל חוט וחובש בכיר זהר אלי סיפרו כי כוח גדול של מד"א הגיע לאתר הבנייה, ובעזרת פועלים וכוחות הכיבוי חולצו הפצועים בהכרה מלאה. לבתי החולים תל השומר ובילינסון פונו ארבעת הפצועים - בן 24 במצב בינוני-קשה, פועל כבן 30 במצב בינוני ושניים בשנות ה-30 לחייהם במצב קל. 

במארס נהרג פועל באתר בנייה בגני תקווה, לאחר שמטען נפל עליו מגובה. אחרי התאונה הודיעה ראש המועצה המקומית גני תקווה ליזי דלריצ'ה כי המועצה המקומית תקיים פיקוח קבוע ומקצועי על אתרי הבנייה בשטחה, והזמינה את התושבים להתריע בפניה על ליקויי בטיחות באתרים.

במועצה הבהירו כי בחודשים האחרונים המועצה שוכרת את שירותיו של מהנדס בטיחות אשר תפקידו לבדוק רק את בטיחות המנופים באתרי הבנייה ביישוב ולוודא כי הם אינם מהווים סכנה לציבור, וזאת בעקבות אירועים של קריסות מנופים שהתרחשו ברחבי הארץ. מדובר בסנונית ראשונה של פעילות מצד הרשויות המקומיות בנושא. כפי שפורסם ב"הארץ", במשרד העבודה דורשים כי המפקחים העירוניים יסייעו בפיקוח על אתרי הבנייה - בעוד במרכז השלטון המקומי מסרבים.

ממועצת גני תקווה נמסר: "מדובר בקריסה של תקרה במבנה לא מאוכלס המצוי בשלבי הקמה וכעת בוחנים גורמי הפיקוח והמשטרה את הסיבה לקריסת התקרה. המועצה, בשיתוף משרד החינוך וגורמי הפיקוח, תנקוט בכל הצעדים שידרשו על מנת להבטיח את בטיחות המבנה ולוודא כי תקלות מסוג זה לא ישנו. לא נתפשר על בטיחות גם אם המחיר יהיה עיכוב בלוחות זמנים. אנחנו מאחלים החלמה מהירה לפצועים".

בחודש שעבר פועל שנפצע בתאונת בניין במודיעין מת מפצעיו, והוא היה הפועל ה-12 שנהרג בתאונות בניין מתחילת השנה. על פי הערכות, אלפי אתרי בנייה בישראל פועלים ללא מנהל עבודה מוסמך, בניגוד לחוק, ויש מחסור חמור בעובדים המוכשרים לכך. בעקבות כך, ועל רקע העלייה במספר ההרוגים והפצועים בתאונות, הוריד משרד העבודה את תנאי הסף להכשרת מנהלי אתרי בנייה – מה שעורר ביקורת רבה בענף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ