לי ירון
לי ירון

הקבלן המפעיל אתר בנייה בגני תקווה, שבו קרסה אתמול (חמישי) תקרה, קיבל באחרונה צו לתיקון ליקויי בטיחות באתר אחר. ארבעה בני אדם נפצעו בתאונה באתר.

התקרית אירעה אתמול באתר של "האחים פתחי בע"מ" ברחוב דרך הים בגני תקווה, שם נבנה כיום בית ספר. ל״הארץ״ נודע כי באתרים אחרים של הקבלן נמצאו מספר ליקויי בטיחות בשנים האחרונות. רק לפני שבועיים נערך סיור באתר אחר של חברת הבנייה בחריש, והוצא לה צו בטיחות לתיקון הליקויים. 

ארבעת הפועלים שנפצעו בתאונה הועברו לבתי החולים תל השומר ובילינסון . צעיר בן 24 פצוע במצב בינוני עד קשה, גבר כבן 30 במצב בינוני ושני פועלים נוספים בשנות ה-30 לחייהם הוגדרו במצב קל. ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי מפקח בנייה צפוי להטיל צו בטיחות שיאסור את המשך העבודות בגני תקווה. המשטרה ומשרד העבודה והרווחה חוקרים את התקרית.

במשרד הרווחה אישרו כי בעבר הוטלו על החברה שני צווי בטיחות, ב-2013 וב-2015, אולם הם לא חלו על האתר בגני תקווה שבו התרחשה אתמול התאונה. אחד המקרים עסק באתר שבו התקיימה עבודה מסוכנת סמוך לקו מתח, והמקרה השני היה באתר בגלל ליקויי בטיחות רבים. שם הופסקה העבודה עד לתיקון כל הליקויים.

לדברי ח"כ איל בן ראובן (המחנה הציוני) שערך את הסיור באתר בחריש אמר: "אין הפתעות. רק לפני שבועיים ביקרתי באתר של האחים פתחי בחריש. האתר נראה רע מאוד. לצערי, מפקח שהגיע למקום הוציא צו בטיחות בלבד. צריך לפעול בכל הכוח כנגד חברה זו שפועלת בהפקרות ופוגעת בחיי עובדיה. אפנה לגורמים הרלוונטיים שיטפלו בהפקרות זו בכל האמצעים האפשריים״.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ