כפר קאסם תשבית את מערכת החינוך שלה במחאה על האלימות בעיר

אחרי שבשבוע שעבר נרצחו בכפר קאסם שני צעירים, לא ילכו שם התלמידים מחר לבתי הספר - למעט בחינוך המיוחד ולמבחני הבגרויות. הורים רבים מתנגדים למהלך, בטענה שהוא אינו יעיל

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עיריית כפר קאסם החליטה להשבית מחר (ראשון) את מערכת החינוך שלה, בטענה שרשויות אכיפת החוק אינן עושות דיו כדי לעצור את האלימות בעיר. "המצב מחייב צעדים לא שגרתיים", אמר ראש העיר עאדל עאמר בישיבה של ועדת המעקב בעיר, "בעיר יש מלחמת כנופיות ואנו צריכים להעביר מסרים קשים לכל הגורמים בעיקר למשטרה".

ההחלטה להשבית את מערכת החינוך, למעט החינוך המיוחד ומבחני הבגרויות, התקבלה חרף התנגדותם של יו"ר ועדת המעקב, מוחמד ברכה, ושל הורים רבים בעיר. יום הלימודים בחברה הערבית קצר יותר מהרגיל החודש בשל הרמדאן, והמתנגדים טענו שהשביתה לא תיצור לחץ משמעותי מספיק על הרשויות כדי להצדיק את המחיר שישלמו התלמידים.

בחמישי האחרון נורו למוות שני צעירים בכפר קאסם, והמשטרה סבורה שהרקע למעשה היה פלילי. יום לפני כן, נהרגו מירי גבר ואישה בשנות ה-30 לחייהם ביפו. למחרת האירוע בכפאר קאסם, נרצח צעיר במהלך קטטה בנצרת. אירועי השבוע העלו את מניין ההרוגים בחברה הערבית ל-31 מתחילת השנה - רובם המכריע מירי. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ