פועל נהרג באתר בנייה ביפו לאחר שנפל מגובה

זהו ההרוג ה-13 מתחילת השנה בתאונות בניין. הפועל, בן 30, נפל מגובה תשע קומות באתר של חברת הקבלן אשטרום. ממשרד העבודה נמסר כי נערך בירור וכי הופסקו העבודות במקום למשך 48 שעות

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הבנייה, לפני שבועיים
לי ירון

פועל בניין בן 30 נהרג היום (חמישי) לאחר שנפל מגובה באתר בנייה ביפו. מתנדבי רפואת החירום קבעו את מותו במקום, ונסיבות נפילתו נבדקות. זהו ההרוג ה-13 בתאונות בניין מתחילת השנה. 

הפועל נפל באתר בנייה בשדרות ירושלים בתל אביב-יפו, השייך לפרויקט "יפו בשדרה" של האדריכל אילן פיבקו והמבוצע על ידי חברת הקבלן אשטרום. מתנדבי רפואת החירום של איחוד והצלה תל אביב הגיעו לזירה וקבעו את מותו של הפועל במקום. הוא נפל מגובה של תשע קומות ונגרמו לו חבלות קשות, ונסיבות הנפילה נבדקות. 

לפני שבועיים תיעד סרגיי אלימוב, פעיל המאבק בתאונות בניין, ליקויי בטיחות קשיים באתר הבנייה המדובר - בהם מחסור במעקים ומשטחים בגובה הבניין.

חובש רפואת חירום, אנואר שרקאוי, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 30 שוכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה. ניסינו להעניק לו טיפול רפואי, אך מצבו היה קריטי ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

בחודש שעבר פועל שנפצע בתאונת בניין במודיעין מת מפצעיו. על פי הערכות, אלפי אתרי בנייה בישראל פועלים ללא מנהל עבודה מוסמך, בניגוד לחוק, ויש מחסור חמור בעובדים המוכשרים לכך. בעקבות כך, ועל רקע העלייה במספר ההרוגים והפצועים בתאונות, הוריד משרד העבודה את תנאי הסף להכשרת מנהלי אתרי בנייה – מה שעורר ביקורת רבה בענף.

הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למניעת תאונות בנייה, אמרה בתגובה: "למרות ההד הציבורי הרב להפקרות באתרי הבנייה, הפעולות החיוניות הנדרשות להרתעת החברות הקבלניות לא ננקטו – ובראשן איוש משרות של מפקחי בטיחות במשרד העבודה והרווחה, שרק 19 מהם מופקדים על כ-12,000 אתרי בנייה והקצאת רכבים לפעולתם, לצד פעולות חקירה והעמדה לדין של המשטרה ופרקליטות המדינה. לצד רשויות אלה בולט משרד האוצר ומטה הדיור שבו, בהתנגדותו הנחרצת ליוזמות לשיפור רמת הבטיחות באתרי הבנייה".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי "מינהל הבטיחות עורך בירור מול מנהל העבודה באתר ובמקביל הפסיק את העבודה במקום למשך 48 שעות כנדרש בחוק". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ