אחרי 50 שנה: חוף קצא"א באילת הוחזר לציבור

רצועת החוף, באורך 300 מטר, נחשבת לאחת מהיפות באילת, ושונית האלמוגים לידה נותרה שמורה יחסית כי מעטים שחו וצללו בה. בעתיד יוחזרו עוד 200 מטר ממנה לידי עיריית אילת

צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השונית בחוף קצא"א
צפריר רינת

חלק מהחוף שהחזיקה חברת קצא"א באילת והיה סגור לציבור קרוב ל-50 שנה נמסר היום (רביעי) לעיריית אילת וייפתח לציבור. טקס המסירה נערך בנוכחות שר האוצר משה כחלון שמשרדו אחראי על חברת קצא"א וראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי.

מדובר ברצועת חוף באורך 300 מטר הנחשבת מהיפות באילת, בין השאר בגלל שהיתה סגורה. שונית האלמוגים הצמודה אליה היא מהשמורות ביותר באזור המפרץ, והיא נותרה כך כי מעטים שחו וצללו בה. בעתיד תועבר לידי עיריית אילת רצועת חוף נוספת באורך 200 מטר שתהיה מיועדת בעיקר לפעילות צלילה וחינוך ימי.

השונית בחוף קצא"אצילום: אמיר שטרן

על פי הודעת משרד האוצר, העברת החוף של קצא"א לידי העירייה התאפשרה בזכות מאמצים של יו"ר קצא"א ושל ראש העיר בהנחייתו של כחלון. אולם, ההחלטה התקבלה רק אחרי זיהום הנפט בעברונה – שהגביר את הלחץ הציבורי על חברת קצא"א גם בהיבט של החזרת חופים לציבור. החזרת החוף הוגדרה אז כסוג של פיצוי על הנזק שנגרם לשמורה, ומי שקידם אותה היה סגן השר להגנת הסביבה דאז, אופיר אקוניס.

באילת רצועת חוף שאורכה 13 קילומטר, ומתוכם כשלושה קילומטרים וחצי אינם נגישים למתרחצים ונמצאים בידי גופים שונים, שהם חברת נמלי ישראל, חיל הים, המשרד להגנת הסביבה, והמכון הבין-אוניברסיטאי.

לאחרונה נשמעה ביקורת כלפי עיריית אילת על חוק עזר עירוני שאפשר הצבת קרוואנים בחופים הדרומיים, שהגבילו את אפשרות השהייה של הציבור הרחב בחוף. חברות תשתית ומערכת הביטחון מחזיקות בעשרות קילומטרים של חופים הסגורים לציבור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ