לפני התאונה של שלומית מלכה, רוכבי אופניים הזהירו מסכנת החלקה בשדרות רוטשילד

עוברי אורח רבים התלוננו בפני עיריית תל אביב על ההשקיה בשעות הבוקר, חלקם אף החליקו ונפצעו בעצמם. העירייה: נבדוק את נסיבות המקרה

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

בעיריית תל אביב היו מודעים לסכנת ההחלקה בשדרות רוטשילד שהובילה הבוקר (ראשון) לפציעתה של הדוגמנית ומגישת הטלוויזיה שלומית מלכה. רוכבי אופניים רבים החליקו בחודשים האחרונים על שביל האופניים הרטוב, וחלקם אף נפצעו. הרוכבים אף התלוננו בעמוד הפייסבוק של העירייה והזהירו שמערכת ההשקיה מרטיבה את הדרך ומסכנת אותם.

"כמעט לפני שנה פניתי לעירייה בנוגע לבעיית ההשקיה שגורמת לפרי של עץ הפיקוס להפוך לחלק ביותר, ומסכנת את הרוכבים", כתב הבוקר בפייסבוק אחד הרוכבים, ליאור פסואה, אחרי הפציעה של מלכה. "אני עצמי החלקתי וגם ראיתי אדם מבוגר מחליק, ומישהי אצלי בעבודה החליקה עם הטוסטוס שלה. היה ברור שזה עניין של זמן עד שיקרה אסון". הוא ציין שמערכת ההשקיה פועלת בשעות הבוקר ומרטיבה גם את שביל האופניים, ולא רק את הדשא.

הפוסט שהעלתה רוני פיבלוביץ
הפוסט שהעלתה רוני פיבלוביץ

מנהלת מוקד הפניות בעיריית תל אביב, שלומית שטיינר, השיבה לו בחודש נובמבר 2016 כי מערכת ההשקיה מפסיקה לעבוד בשעה 6:30 בבוקר. "בעת תקלה במערכת נעשית בדיקה בשעות הבוקר, וייתכן כי בשעה 8:00 הופעלה לצורך תיקון. נושא פירות עץ הפיקוס הנושרים ידוע, ומדובר בתופעה כלל ארצית".

מנשה גזלקופי כתב פוסט באותו עניין לפני כשבועיים. "החלקתי בדרך לעבודה, בפעם השנייה, על השדרה המהוללת שלכם (רוטשילד), על נתיב האופניים, שחשוב היה (מאוד) לוודא שהוא רטוב מאוד ובחלקו מוצף במים שיוצרים מרקם חלק גם למיטבי הרוכבים", כתב. גם הוא ציין שההשקיה הופעלה בשעות הבוקר המאוחרות. הגולש ישראל סרבר השיב לו: "קרה לי גם הבוקר, כולי כאבים".

שלומית מלכה
שלומית מלכהצילום: robertoag

לפני כשבועיים פרסמה גם רוני פיבלוביץ תצלום בעמוד הפייסבוק של העירייה וכתבה: "זו תמונה שצילמתי היום, תשע בבוקר, שדרות רוטשילד. הממטרות שלכם משפריצות ב-360 מעלות". היא גם ציינה במפורש: "אתם משקים את שביל האופניים, נוסעים עליו גם אופניים חשמליים, עוד שנייה מישהו מחליק שם ועושה תאונה. סופר מסוכן".

גם הגולש אלברט בן נעים כתב הבוקר שהחליק עם הקורקינט בשדרות רוטשילד. "50% מתקופת הקיץ כל רוטשילד ושדרות חן מלאים בפירות קטנים שנופלים מהעצים ובכמויות לא נורמליות של מים. אני החלקתי פעם אחת וחודש שלם צלעתי. מאז אני הולך עם הקורקינט כשאני רואה את הלכלוך הזה".

הפוסט שהעלה מנשה גזלקופי
הפוסט שהעלה מנשה גזלקופי

עיריית תל אביב מסרה בתגובה: "העירייה מביעה צער על המקרה ותבדוק את נסיבותיו. העירייה משקה מדי יום במועדים קבועים את הדשא בכל חלקי העיר, השדרות והפארקים, ובאופן טבעי נגרמת רטיבות גם על השביל. יש לציין כי שדרות רוטשילד, בהיותן בלב העיר, משמשות את הרוכבים לאורך כל שעות היממה ושלטים המזהירים מפני החלקה מוצבים בשדרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ