רכב נפל לבור שנפער ליד בניין בשיפוצים בתל אביב, אין נפגעים

בעקבות הקריסה פינתה המשטרה את הדיירים מהבניין הצמוד שברחוב שלמה המלך עד לקבלת אישור בטיחות ממהנדס העיר. העירייה: "בשלב זה אין חשש להתמוטטות הבניין"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכביש שקרס ליד הבניין ברחוב שלמה המלך בתל אביב, היום
אילן ליאור
אילן ליאור

רכב חונה נפל הערב (שני) לבור שנפער ליד בניין בו נעשות עבודות תמ"א 38 בתל אביב. לא היו נפגעים. המשטרה פינתה את הדיירים מהבניין הצמוד שברחוב שלמה המלך עד לקבלת אישור ממהנדס העיר כי אין סכנה לקריסתו.

מיה גרינברג, אדריכלית שמתגוררת מול הבניין שנמצא בשיפוצים, סיפרה ל"הארץ" כי בערך שעה לפני שהמכונית נפלה לבור, פנתה לעירייה כדי להתריע על קריסה חלקית של החניה. "ישר התקשרתי ל-106 אבל לא ענה שם אף אחד כי הם בחופש. אז כתבתי מייל. מה שראיתי בהתחלה זה שהיו שברים וראו את הבור מתחת, המכונית עוד נטתה - חצי על היציקה וחצי כבר באוויר. אחרי שעה בערך זה קרס". 

גרינברג אמרה כי כלים כבדים חפרו במקום לעומק לאחרונה כדי להקים חניון תת קרקעי אוטומטי. "זה גבהים שבהם כבר יש הרבה מי תהום והתהליך היה שהם כל הזמן שאבו אותם. כנראה שהיו מים אצל השכנים ושאבו גם אותם. זה הפחד שלי, שגם מתחת לכביש ולבתים ליד יכולים להיות בולענים כאלה. מי יודע?".

עיריית תל אביב מסרה כי "מדובר בעבודות בנייה בשטח פרטי. מהנדס מבנים מסוכנים מטעם העירייה נמצא במקום. כמו כן, מתבצעות פעולות חיזוק בין הקורות לצורך מילוי הבור באתר. בשלב זה אין חשש להתמוטטות הבניין".

מהמשטרה נמסר כי "לאחר סיום העבודות ואישור גורמי מקצוע שהמקום לא מהווה סכנה, יוחזרו הדיירים לבניין שממנו פונו. הדבר עלול לקחת זמן וציבור הדיירים שפונה מתבקש להיערך בהתאם. הודעה על חזרה לבניין תימסר בהתאם". המשטרה הוסיפה כי מנוף יפנה את הרכב שנפל לבור וקראה לציבור להימנע מהגעה למקום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ