ראש העיר לוד התפרץ למסגד בעיר ודרש להפסיק את השימוש במערכת הכריזה

ראש העיר רביבו נכנס למסגד בעקבות רעש מהמסגד, ובינו לבין המתפללים התפתח עימות מילולי. המשטרה הפרידה בין הצדדים וטענה כי רביבו חולל פרובוקציה במטרה לזכות באהדת בוחריו היהודים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש העיר לוד, יאיר רביבו, התפרץ היום (שישי) בשעות הבוקר המוקדמות למסגד דהמש בעיר ודרש מהאימאם להפסיק את השימוש במערכת הכריזה. בין ראש העיר למתפללים התפתח עימות מילולי ושוטרים שהגיעו למקום הפרידו בין הצדדים. לפי המשטרה, "ראש העיר התבקש להמתין להגעת המשטרה ולא להיכנס, אולם הוא בחר להיכנס עם אנשיו למסגד ובמקום פרץ עימות בינו לבין המתפללים".

בימים האחרונים פנה רביבו למשטרה בטענה שהאימאמים במסגדים בעיר מתכוונים לשאת דרשות בשעות הלילה ולפנות בוקר. המשטרה פנתה בעקבות זאת לאימאמים, ודרשה מהם להתנהל על פי חוק הרעש. במשטרה אומרים שהוסכם עם האימאמים שניתן יהיה להשמיע את התפילה במערכות הכריזה אך לא את הדרשות הארוכות, שיועברו במסגדים ללא כריזה.

היום בשעה 05:30 התקשר רביבו פעם נוספת למשטרה ואמר שהוא עומד מחוץ למסגד שבו האימאם נושא דרשה המושמעת במערכת הכריזה. רביבו אמר לשוטרים כי הוא מתכוון להיכנס למסגד בליווי סגנו והאחראי על הביטחון בעירייה ולהפסיק את התפילה במקום. במשטרה דרשו מרביבו שלא ייכנס מאחר שמדובר בתפילה ולא בדרשה, וכי סגן מפקד התחנה נמצא בדרכו למסגד - אולם רביבו נכנס למסגד בכל זאת.

עד הגעתו של סגן מפקד התחנה נכנס רביבו עם אנשיו והחל לפעול להפסקת התפילה.
רביבו אף החרים טלפונים ניידים של אנשים שניסו לתעד את התפרצותו. במשטרה טוענים שרביבו חולל פרובוקציה והבעיר את השטח לקראת חג הקורבן שמתקיים בימים אלה, ככל הנראה במטרה לזכות באהדת בוחריו היהודים. בסיום התקרית לא הוגשה תלונה נגד רביבו, והאימאם זומן לתחנת המשטרה לחקירה בחשד שעבר עבירה של הקמת רעש.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ