כנסייה סמוך לבית שמש הושחתה; המשטרה פתחה בחקירה

חלונות כנסיית סטפנוס הקדוש שבמנזר בית ג'מאל נופצו, פסל של מריה הקדושה נשבר וכן נגרם נזק לריהוט. המנזר הותקף בעבר בבקבוק תבערה ונכתבו בו כתובות נאצה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נזק בכנסייה, אתמול
נזק בכנסייה, אתמולצילום: אתר הפטריארכיה בישראל
ניר חסון
ניר חסון

כנסיית סטפנוס הקדוש שבמנזר בית ג'מאל סמוך לבית שמש הושחתה אתמול (רביעי). כמה מחלונות הוויטראז' בכנסייה נופצו, נשבר הפסל של מריה הקדושה וכן נגרם נזק לחפצי קודש ולריהוט של הכנסייה. בתמונות מהמקום ניכר כי מי שביצע את המעשה הקפיד לשבור את הפרצופים בעיטורים. עד כה לא ידוע מי אחראי להשחתה ומה היה המניע שלו. משטרת ירושלים מסרה כי פתחה בחקירת הנזק, וכי נראה שנגרם על ידי אדם שנכנס דרך דלת הכניסה הפתוחה.

ראש המנזר, האב אנטוניו אמר כי היה בחנות המזכרות בעת ההשחתה, ושמע עליה ממבקרים שסיפרו לו שהכנסייה "הפוכה". "כל היום היו מבקרים, בגלל ערב החג החלטנו להשאיר את הכנסייה פתוחה", סיפר ראש המנזר ל"הארץ", "כשחזרתי ראיתי שהכול היה הפוך. קראתי למשטרה והגשנו תלונה, אבל אף אחד לא ראה מי זה". הוא הוסיף: "אני לא יודע מי יכול לעשות דבר כזה, שנאה רבה כל כך". 

אין זו הפעם הראשונה שהמנזר הוותיק מותקף על ידי אלמונים. ב-2013 הושלך בקבוק תבערה על דלת המנזר ונכתבו כתובות נאצה,  ולפני כשנה וחצי הושחתו מצבות בבית הקברות בו. בשני המקרים לא נעצרו חשודים ולא הוגשו כתבי אישום. 

יועץ מועצת הבישופים הלטינים בירושלים, ידיע אבו נסאר, תקף את התנהלות המדינה בנוגע להשחתת המנזר: "נמאס לנו להמשיך לגנות. יש תחושה בקרב הנוצרים שהמדינה, על כל זרועותיה, לא מטפלת כראוי בתקריות אלה. יש להגיע למסיתים ולפושעים ולהעמידם לדין".

תגובות