תיעוד: שוטר מג"ב משליך רימון הלם על זוג הורים פלסטינים שמחזיקים תינוק

בסרטון שהפיץ ארגון "יש דין" נראה השוטר משליך רימון על המשפחה בזמן שהם נמלטים מכוחות מג"ב בכפר בורין. משמר הגבול: התיעוד מציג תמונה חלקית, הלוחמים לא יכלו לראות את התינוק

יותם ברגר
יותם ברגר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יותם ברגר
יותם ברגר

סרטון שצילם אתמול (שישי) תחקירן של "יש דין" מתעד שוטר מג"ב משליך רימון הלם על הורים פלסטינים הנושאים בידיהם תינוק בכפר בורין שבשומרון. בתיעוד נראה השוטר כשהוא משליך את הרימון לכיוון הפלסטינים בעוד הם יוצאים מביתם ונמלטים מהלוחמים. לפי כוחות הביטחון, סמוך לבית נערכה הפגנה אלימה.

לדברי מקורות פלסטינים, הפגנות נערכו אתמול באזור בורין לאחר שיהודים מההתנחלויות הסמוכות ניסו להכנס לכפר. בשבועות האחרונים התרחשו באזור כמה עימותים אלימים בין ישראלים ופלסטינים, בהם בין היתר שני הצדדים השליכו אבנים וכבשים של רועה צאן מהסביבה נשחטו. שוטרי מג"ב הגיעו הבוקר למקום בעקבות ההפגנות וניסו לפזרן. לפי הפלסטינים, רימון הלם נכנס לאחד מבתי הכפר ואמבולנס של הסהר האדום הגיע למקום כדי לפנות את תושבי הבית.

במג"ב מסרו בתגובה שהצילומים מספקים תמונה חלקית של האירוע. "במהלך הפרות סדר אלימות שהתפתחו במקום וכפי הנראה ירדו בעריכה, עשרות מתפרעים יידו אבנים לעבר הלוחמים בקרבת הבית ובסביבתו", נכתב בתגובת מג"ב, "בשלב מסוים ביקש אמבולנס של הסהר האדום ממפקד הכוח לפנות אדם מהבית שבקרבתו התפרעו הפלסטינים, וזה נענה לבקשתו ואפשר את פינויו המיידי חרף הפרת הסדר האלימה והפעילה באזור. בזמן הפינוי הבחין הכוח בשני חשודים שמנסים להימלט מהמקום בו התגודדו עשרות המתפרעים זמן קצר קודם לכן, ובתגובה אחד הלוחמים השליך לעברם רימון הלם יחיד".

עוד נמסר: "הפלסטיני נמלט מהזירה עם גבו ללוחמים ולכן לא יכלו לראות כי הוא נושא תינוק בידו. ריצה כזו אופיינית לאותם מתפרעים המיידים אבנים לעבר הלוחמים תוך שהם מסכנים את חייהם ומנסים להימלט מהמקום במטרה לחמוק ממעצר בכל מחיר. למותר לציין כי אילו היו הלוחמים מבחינים בתינוק בוודאי שהיו פועלים בהתאם".

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) אמרה היום באירוע שבתרבות בגבעת שמואל כי הסרטונים של בצלם ויש דין שפורסמו השבוע "מוכיחים לנו שוב עד כמה הכיבוש הוא איום קיומי והשחתה של החברה הישראלית וצה"ל. אין כיבוש נאור וכך נראית מערכת צבאית ששולטת באזרחים".

בחודש שעבר תיעד "יש דין" אזרחים ישראלים כשהם מיידים אבנים לעבר בתי הכפר. בסרטונים נראים האזרחים, שחלקם רעולי פנים ואחד מהם נושא אקדח, יורדים מכיוון המאחז גבעת רונן ותוקפים את בתי הכפר.

בהכנת הידיעה השתתף יהונתן ליס

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ