נקבע מותה של הפעוטה שנפגעה בשריפה בביתה, אחיה בן ה-4 במצב קשה מאוד

ארבעה אחים נפגעו בשריפה בבניין רב קומות, אמם נפצעה קל ■ מותה של האחות בת השנתיים נקבע בבית החולים ■ בת ה-8 קפצה אל שטיח שאחזו שכנים וניצלה ■ חשד: השריפה נגרמה ממשחק בחומרים דליקים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בת שנתיים מתה הערב (ראשון) בשריפה בדירת משפחתה בבאר שבע, בעקבות שאיפת עשן. מצבו של אחיה בן ה-4 מוגדר קשה מאוד והוא לא יצא מכלל סכנה. שני אחים נוספים, בן חצי שנה ובת 8, נפצעו קל. האחות בת ה-8 קפצה ממרפסת בבניין לעבר שטיח ששכנים מתחו עבורה ונחתה עליו. הארבעה פונו לבית החולים סורוקה בעיר, שם נקבע מותה של הפעוטה. אמם של הילדים שהיתה בדירה נפגעה קל וטופלה בזירה. 

קרדיט: אביחי לוי / באר שבע נט

השריפה פרצה בקומה השביעית בבניין בן שמונה קומות, שירותי הכיבוי במקום השתלטו על האש. המשטרה בודקת חשד ראשוני ולפיו השריפה נגרמה עקב משחק של הילדים בחומרים דליקים. האם אמרה לחוקרים כי שהתה במפלס אחר של הבית בעת שהאש פרצה, ולא ראתה מה הילדים עשו. מבית החולים נמסר כי "צוותים של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים מלווים את המשפחה".

מתוך סרטון השריפה בבאר שבע, היוםצילום: אביחי לוי / באר שבע נט

בתיעוד מהשריפה ניתן לראות את בת ה-8 קופצת ממרפסת אל שכנים שאוחזים שטיח כמה מטרים מתחתיה, ותופסים אותה. יחד עם הילדים פונה שכן שסייע במאמצי החילוץ ומצבו בינוני.

לדברי פראמדיק מד"א יונתן סיסן שטיפל בשני הפעוטות שנפגעו בשריפה, "הכבאים חילצו אלינו לחדר המדרגות בקומה החמישית את הפעוטה כשהיא ללא דופק וללא נשימה, וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות. הכבאים חילצו אלינו פעוט נוסף במצב קשה כשהוא סובל משאיפת עשן, הענקנו לו טיפול מציל חיים. כאשר חזר הדופק לפעוטה ומצבם של השניים התייצב פינינו אותם במצב קשה".

מנתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים עולה כי בין השנים 20082018 מתו 61 ילדים עקב שריפה. בשנה שעברה מתו עשרה ילדים עקב שריפה, וב-2016 מתו שישה ילדים עקב שריפה.

אחד השכנים שסייעו בחילוץ הילדה, רון בוכניק, סיפר ל"הארץ": "עלינו עם עוד כמה אנשים למעלה, הגענו למרפסת של הקומה השישית, והילדה היתה תקועה במרפסת של הקומה השמינית. תפסנו שטיח שבעלי הדירה הוציא, וצעקנו לה לקפוץ. היא קפצה ותפסנו אותה עם השטיח. אני יודע שהיא קיבלה אולי מכה קטנה אבל היא בסדר, לקחו אותה באמבולנס. האמא אמרה שהיה שם עוד ילד וניסינו להיכנס לדירה, אבל אי אפשר היה להיכנס לאזור". רועי פרץ, עובר אורח שהצטרף למאמצי החילוץ יחד עם חבריו שי ביטון ויאיר טויזר, סיפר: "ראינו את השריפה בבניין ועצרנו את הרכב בצד. לא היתה אפשרות להיכנס לדירה, אז ירדנו לקומה התחתונה. אחרי שהיא קפצה, ירדנו חזרה למטה והתפנינו באמבולנס".

זירת השריפה בבאר שבע, הערבצילום: ירון פינקו, תיעוד מבצעי מד"א

לדברי בוכניק, מרגע שהגיע לזירה ועד שהילדה קפצה לשטיח חלפו בין חמש לשבע דקות. הוא ציין כי שירותי הכבאות לא נכחו בזירה בעת הקפיצה, וכי חלפה כחצי שעה מרגע שנקראו ועד שהגיעו למקום. משירותי הכבאות נמסר כי הקריאה התקבלה ב-18:50, והכוחות הגיעו למקום תוך שבע דקות. 

שכן המתגורר בבניין סיפר ל"הארץ": "ראינו שיש שריפה וירדנו למטה. שמענו אשה צורחת וראינו עשן מהחלון שלהם. חיכינו שהחילוץ יגיע. האשה צעקה שהילד שלה נתקע שם ואז ירדנו למטה". שכן נוסף אמר: "שמעתי צעקות ולא הבנתי ממה זה. כשהבנתי שזה אש ביקשתי מהבן שלי להזמין מכבי אש".

חברתה של האם הוסיפה: "היא היתה איתי על הקו, רק צעקה. היו צעקות בבית. 'אש, אש, אני לא מוצאת את שני הילדים. שניים לכודים. שניים לכודים. שניים חסרים לי'. צעקתי לה תקראי לשכנים, למישהו שיבוא. אמרתי לה שאדבר עם הכיבוי כדי שאגיד שחסרים שניים. אמרתי לה שאני תיכף מגיעה. שמעתי שנכנסה ושמעתי אותה אומרת שתירגע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ