בן חודש טבע למוות בג'קוזי במלון באשדוד; אמו עוכבה לחקירה

לפי המלון, התינוק טבע בג'קוזי בחדר ההורים. מקור שהיה מעורב בטיפול בתינוק סיפר כי ההורים אמרו שבלע מים בזמן המקלחת. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים אסותא באשדוד, שם נקבע מותו

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

תינוק כבן חודש מת היום (שני) לאחר שטבע במלון מי עמי באשדוד. צוות מגן דוד אדום העניק לו טיפול רפואי ראשוני במקום ופינה אותו לבית החולים אסותא בעיר, שם נקבע מותו. על פי בית המלון ומגן דוד אדום, התינוק טבע בג'קוזי שהיה בחדר ההורים. אמו של התינוק, תושבת אזור בית שמש, עוכבה לחקירה. מקור שהיה מעורב בטיפול בתינוק סיפר כי ההורים אמרו שהתינוק איבד את ההכרה לאחר שבלע מים בזמן שקילחו אותו.

המשטרה דרשה מבית משפט השלום באשקלון לבצע נתיחה בגופת התינוק, ואילו משפחתו התנגדה מטעמים דתיים. בית המשפט החליט לא לשחרר את התינוק לקבורה, אך אסר על המשטרה לבצע נתיחה עד דיון נוסף שנקבע למחר בבוקר. בעקבות דרישת המשטרה לבצע נתיחה בגופת התינוק, יצאו עשרות מפגינים בירושלים לכיכר השבת בעיר. כמה מפגינים חסמו את הכביש ונעצרו במקום.

"הם לקחו שלושה חדרים, האמא והבת והבן, היא בחרה לקחת את החדר עם הג'קוזי", סיפר בעל המלון. "פתאום אני רואה שמגיעים מארגון 'איחוד הצלה' ואז התחילו לבוא ניידות של טיפול נמרץ, אמבולנסים, משטרה. אני ניסיתי להיכנס לחדר. ראיתי שניסו לעשות החייאה לתינוק, ואחרי רבע שעה־20 דקות פינו אותו לבית חולים".

חובש ביחידת האופנועים של איחוד הצלה, אבי עמר, סיפר: "כשהגעתי למקום, האבא עסק בהחייאה תוך הדרכה טלפונית ממוקד איחוד הצלה. המשכתי בפעולות ההחייאה עד להגעת חובשים נוספים וצוות ניידת טיפול נמרץ שהעבירו את הפעוט תוך המשך פעולות החייאה במצב אנוש לבית החולים". עמר הוסיף כי צוותי היחידה לסיוע נפשי של איחוד הצלה נקראו להגיע למקום.

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בעשור האחרון מתו בישראל 159 ילדים בטביעה,  מתוכם שבעה מתו באמבטיה. בשליש ממקרי הטביעה שהסתיימו במוות בשנים אלו, הילדים היו בני פחות מארבע. עד כה מתו השנה שני ילדים בטביעה, וב-2017 מתו בטביעה 15 ילדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ