כתובות גרפיטי רוססו על חמש מכוניות של פלסטינים בצפון הגדה

כתובות "די לצווים המנהליים" ו"תג מחיר מנהלי" רוססו על מכוניות בכפר פרעתא. בימים האחרונים רשויות הביטחון מנעו את כניסתם של פעילי ימין קיצוני לגדה בעזרת צווים מנהליים

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השחתת מכוניות בכפר פרעתא, היום
השחתת מכוניות בכפר פרעתא, היוםצילום: באסל איברהים

חמש מכוניות הושחתו הלילה (רביעי) בכפר פרעתא שבצפון הגדה המערבית, סמוך למאחז חוות גלעד, כך לפי תושבי הכפר. אחדים מהתושבים גילו הבוקר כי בלילה ריססו על מכוניותיהם כתובות, בהן ״תג מחיר מינהלי״ ו״די לצווים המנהליים״. הפלסטינים תושבי הכפר קראו למשטרת מחוז ש״י, שבודקת את נסיבות האירוע. בכפר חושדים שמתנחלים עומדים מאחורי ההשחתה. 

בימים האחרונים הוציאו הרשויות לכמה פעילי ימין צווי הרחקה מנהליים מהגדה המערבית. לפי פעילי ימין קיצוני מהגדה, לפחות חמישה צעירים שהיו פעילים בהקמת מאחזים לא חוקיים גורשו מהגדה באמצעות צווים. 

גרפיטי בכפר פרעתא, היוםצילום: באסל איברהים

תושב הכפר פרעתא אמר ל״הארץ״ שהוא ואחיו ראו ישראלים נמלטים מהאזור. ״בבוקר, אח שלי אמר שהאוטו על הרצפה (כי חתכו את צמיגיו, י״ב) והוא לא יודע מה קרה לו", סיפר. "יצאנו בשתיים ועשרה וראינו שלושה מתנחלים מהכיוון של חוות גלעד, הם ירדו ונעלמו. הם חזרו אחרי תשע דקות ודיברו בעברית ואז הלכו שוב״.

בפברואר, רוססו כתובות ״מוות לערבים״ על מכוניות בכפר ג׳יט, סמוך לשכם. עוד רוססו כתובות כ״טרנספר עכשיו״ ושמו של אחד ממציתי בית הספר הדו-לשוני בירושלים. מוקדם יותר באותו החודש רוססו כתובות בגנות משפחת תמימי בכפרם נבי סאלח שבמרכז הגדה. בשני המקרים לא דווח עד כה על עצורים. 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ