פעוט בן שנתיים מת לאחר שנשכח במשך שעות במכונית ביישוב רכסים

לפי דיווחים, הפעוט הושאר ברכב ביישוב רכסים למשך כמה שעות. המשטרה פתחה בחקירה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המקום שבו מת הפעוט ברכסים, היום
נעה שפיגל
נעה שפיגל

פעוט בן שנתיים מת היום (שלישי) לאחר שנשכח ברכב ביישוב רכסים. פרמדיקים של מד"א ביצעו החייאה בפעוט, ששהה ברכב כמה שעות, אך נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירת המקרה.

חובש רפואת חירום במד"א שטיפל בילד, חיים אטיה, סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי בסמוך לרכב את הפעוט מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה, שכשהוא חם מאוד למגע. סיפרו לי שהוא שהה מספר שעות ברכב הסגור. ביצענו בו פעולות החייאה אבל הוא היה עם סימני מכת חום וללא סימני חיים".

מנהל סניפי איחוד הצלה בכרמל, נפתלי רוטנברג, מסר: "למרבה הצער, נקבע מותו של פעוט כבן שנתיים, שלפי דיווחים שהה ברכב זמן ממושך. חשוב להפיק לקחים ממקרה מצער זה ולפקוח עין גם ברכבים חונים".

מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה כי בשנים 2018-2008 אירעו 661 מקרים של השארת ילדים לבד ברכב או של הילכדות/נעילה ברכב. 30 מן המקרים הללו הסתיימו במות הילד. כולל המקרה היום, בשנת 2018 מתו שלושה ילדים שנשארו או שנלכדו ברכב.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, אמרה: "לא חלפו ארבעה חודשים מתחילת השנה וכבר אנו מונים שלושה מקרי מוות שניתן היה למנוע. שכחה ברכב זאת טרגדיה נוראית וחשוב מאוד לזכור כי האירוע הזה עלול לקרות לכל אחד מאיתנו. אנו קוראים לציבור ההורים, בייחוד עכשיו עם עליית הטמפרטורות, להבין כי חייבים לנקוט אמצעי בטיחות על מנת למנוע את המקרה הבא".

בעקבות המקרה, הוועדה לזכויות הילד של הכנסת תקיים בפתיחת מושב הקיץ דיון על מות ילדים שנשכחו במכונית. יו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו), הודיעה כי תדרוש ממשרדי הממשלה ליישם את התוכנית הלאומית לבטיחות ילדים בתחום שכחת הילדים ברכב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ