השיטפונות בדרום: אותר בחיים רוכב טרקטורון נעדר; חיפושים אחר נעדר נוסף הופסקו

הנעדר יצר קשר עם המשטרה ולאזור נשלחו כוחות יחידת החילוץ בליווי מסוק. המשטרה הפסיקה את החיפושים אחר אדם נוסף, בן 47, שנעדר מאז אתמול כדי לא לסכן את צוותי החילוץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רוכב טרקטורון שנקלע לשיטפון במהלך נסיעה בציר המצלעות בנגב אותר הלילה (שישי) לאחר שהוכרז כנעדר. המשטרה הודיעה כי הנעדר התקשר למוקד 100 ותיאם עם השוטרים את חילוצו. בנוסף, נמסר כי רוכב הטרקטורון נראה נכנס בחזרה לשטח. מפקד תחנת דימונה וכוח של יחידת החילוץ של המשטרה נשלחו לאזור בליווי מסוק.

הרוכב נסע עם שני אנשים נוספים, שחולצו לאחר ששניים מהטרקטרונים שלהם נסחפו בזרם. השניים האחרים חילצו את עצמם לגובה עם הטרקטורון השלישי. מוקדם יותר הרוכב השלישי לא הגיעו לנקודת המפגש שנקבעה איתו ועם צוות החילוץ, וכעת כוחות משטרה ומסוק של צה"ל מחפשים אחריו.

איימן ג'אבר

היום עצרה המשטרה את החיפושים אחרי איימן ג'אבר, נהג המשאית הנעדר מאז השיטפונות אתמול. החיפושים נמשכו עד שעות הצהריים, ובשל תנאי מזג האוויר ותחילת גל נוסף של שיטפונות והצפות המשטרה החליטה לעצור אותם. מהמשטרה נמסר כי החיפושים יחודשו ביום ראשון בבוקר, כשלא תהיה סכנה לחיי המחלצים.

משאיתו של ג'אבר נמצאה אמש סמוך ליישוב עין תמר כשהיא הפוכה וקיים חשש כבד לחייו. עם זאת, בשל הגשם הרב שירד בלילה וכיוון שהאזור ממוקש, הוחלט לחכות עם החיפושים אחריו עד עלות השחר.

ג'אבר, בן 47 מטייבה, עבד בהובלות כעצמאי. הוא נשוי ואב לארבעה ילדים, הגדול ביניהם בכיתה ג'. בני משפחתו אמרו שהוא יצא לעבודה על המשאית אתמול בצהריים ובשעות הערב המוקדמות אבד עמו הקשר. לאחר כמה שעות התקבלה ההודעה שהוא נעדר בשיטפון. 

מכבאות מחוז דרום נמסר הבוקר כי צוותי חילוץ והצלה חידשו הבוקר את החיפושים באזור, יחד עם יחידה לחילוצים מיוחדים של כבאות והצלה לישראל, אך כאמור בשעות הצהריים נעצרו החיפושים.

מערכת הגשמים נמשכת גם במהלך סוף השבוע, וטרם הוסר החשש משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. בשל תנאי מזג האוויר נחסמו לתנועה כל כבישי הגישה לים המלח (כבישים מספר 31, 90 ו-25), ובמשטרה מבקשים מהציבור להמנע מלהגיע לאזור ים המלח והערבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ