חשש לחיי נהג המשאית שנעדר מאז אתמול בדרום; ייתכן שנסחף לירדן

החיפושים נפסקו הערב עם רדת החשיכה. משאיתו של איימן ג'אבר נמצאה אתמול סמוך ליישוב עין תמר כשהיא הפוכה. כוחות החילוץ בודקים את האפשרות שהוא נסחף לירדן בשל סכר שנפרץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החיפושים אחר ג'אבר במאגר מים בדרום ים המלח, היום
החיפושים אחר ג'אבר במאגר מים בדרום ים המלח, היוםצילום: אלמוג בן זכרי

החיפושים אחר איימן ג'אבר, נהג המשאית בן ה-47 שנעדר מאז אתמול, נפסקו הערב (שבת) בנחל צין עם רדת החשיכה, וקיים חשש לחייו. משאיתו של ג'אבר נמצאה אמש סמוך ליישוב עין תמר כשהיא הפוכה. כוחות ההצלה בוחנים את האפשרות שג'אבר נסחף לירדן, בגלל סכר שנפרץ עם השיטפון. בגלל סחף מוקשים - תופעת שמתרחשת בהצפות - אזור החיפוש עשוי להיות ממוקש וכוחות משטרה וצבא הגיעו לסייע במאמצים.

ג'אבר, תושב טייבה, עובד בהובלות כעצמאי. הוא נשוי ואב לארבעה ילדים, הגדול בהם בכיתה ג'. בני משפחתו אמרו שהוא יצא לעבודה על המשאית אתמול בצהריים ובשעות הערב המוקדמות אבד עמו הקשר. לאחר כמה שעות הודיעו הרשויות למשפחה שמשאיתו נמצאה ריקה.

ראיד אלנחווה, מפקד יחידת החילוץ הבדואית וג'מאל אבו סרחאן, סגנו, במהלך החיפושים באזור ים המלח היום;צילום: אלמוג בן זכרי

כוחות החילוץ זיהו במאגר המים שנוצר בצמוד לבריכות הדרומיות של מפעלי ים המלח, מאות פלפלים, ככל הנראה ממשאיתו של ג'אבר. בסופו של המאגר, הסכר שנפרץ בעת השיטפון. מדרום לסכר, ישנו אזור ממוקש המפריד בין נאות הכיכר ועין תמר לאזורי החיפוש, מימי הלחימה עם ירדן. לפי מפקד כוח הסריקה של יחידת החילוץ הר הנגב, אופיר צימרינג, במהלך החיפושים נשלחו רחפנים אל מעבר לגבול, לאחר תיאום עם הרשויות שם.

צימרינג סיפר ל"הארץ" כי הכוחות מתמודדים עם קשיים רבים שנובעים בעיקר מהמקום שאליו התנקזו המים. "יש בחיפוש הזה הרבה זוויות ואלמנטים שהופכים אותו למסובך. הראשון הוא שעבר זמן, ופרט למיקום שבו המשאית נמצאה, אין לנו נקודה נוספת, מאוחרת יותר, למקם אותו", אמר, "האלמנט השני זה שכל הנחל חשוד במיקוש, כאשר נכון לאתמול נמצאו שני מוקשים בטווח הסריקה. האלמנט השלישי שהופך את העניין למסובך זה שהנחל ממשיך לזרום, ככה שכל מקום שאנחנו בודקים בו, לא יכול להיות מסומן ככזה שאין סיכוי שהוא יימצא בו בעתיד".

מתנדבי יחידת החילוץ של "שומרון בקעת הירדן", היוםצילום: אלמוג בן זכרי

במאמצי החיפוש משתתפים עשרות מתנדבים של יחידות החילוץ, כולל דתיים מיחידת החילוץ "שומרון בקעת הירדן" שמטעמי פיקוח נפש הגיעו למקום. כמו, כן, במאמצי החיפוש משתתפים גם בדואים מיחידת החילוץ החדשה שהוקמה לפני חודשים אחדים, בעיקרם מרהט ומחורה. "אנחנו כבר שבוע בפעילות. התחלנו בכוננות מאז התחילה הסופה, הוזעקנו לממשית כשהנער מאל-הוואשלה נסחף בנחל, ואז נסענו גם לחילוץ אחר במדבר יהודה", אמר ראיד אלנחווה, מפקד יחידת החילוץ. "אנחנו 30 ג'יפים של אנשים פרטיים שזה חשוב להם, שעושים משמרות. חלקם דואגים להביא אוכל, חלקם ישנים בשטח".

גם צוותי משטרה, צה"ל, כיבוי אש, מגן דוד אדום ומתנדבים תושבי היישובים הסמוכים משתתפים בחיפושים. אתמול נעצרו החיפושים בשעות הערב עקב הסכנה באזור ותנאי מזג האוויר הקשים. בתחילה הכוונה היתה לחדשם ביום ראשון, אך עם השיפור במזג האוויר חזרו הכוחות לאזור כבר היום.

אתמול בשעות הערב אותר רוכב טרקטורון שנקלע לשיטפון במהלך נסיעה בציר המצלעות בנגב והוכרז כנעדר. ביום חמישי אירע האסון הגדול ביותר בעת טיול בטבע מאז קום המדינה, כאשר תשע נערות ונער ממכינת בני ציון נהרגו, במהלך שיטפון בנחל צפית. 

מערכת הגשמים נמשכת גם במהלך סוף השבוע, וטרם הוסר החשש משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. בשל תנאי מזג האוויר נחסמו לתנועה כל כבישי הגישה לים המלח (כבישים מספר 31, 90 ו-25), ובמשטרה מבקשים מהציבור להמנע מלהגיע לאזור ים המלח והערבה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ