ההרוג ה-13 השנה: פועל בן 38 נהרג לאחר שנפל מגובה באתר בנייה בירושלים

הפועל נפל מגובה של כשישה מטרים לבור וחולץ. מדובר בפועל השלישי שנהרג באתרי הבנייה של חברת "סולל בונה" בתוך שמונה חודשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הבנייה שבו נהרג הפועל בירושלים, ביום שני האחרון
אתר הבנייה שבו נהרג הפועל בירושלים, ביום שני האחרוןצילום: כבאות והצלה ירושלים

פועל בן 38 נהרג הערב (שני) בנפילה מגובה באתר בנייה בירושלים. מהמשטרה נמסר כי שוטרים שהגיעו לזירה פתחו בחקירת נסיבות המקרה. לפי משרד העבודה והרווחה, מדובר באתר של חברת "סולל בונה". מדובר בפועל ה-13 שנהרג בתאונת בנייה מאז תחילת שנת 2018.

הפועל, עובד זר, נפל לפנות ערב מפיגום בגובה של כשישה מטרים באתר באזור התעשייה הר חוצבים. הוא נלכד בבור באתר וחולץ בידי כבאים ואנשי היחידה לחילוצים מיוחדים של כבאות והצלה ירושלים בעזרת מערכות הרמה. מותו של הפועל נקבע במקום.

אבי פרעס, חובש ביחידת האופנועים של איחוד הצלה, סיפר: "כשהגעתי למקום יחד עם מתנדבי איחוד הצלה סניף ירושלים הפועל כבן 38 היה לכוד ללא רוח חיים. צוותי כיבוי פעלו לחילוץ גופתו מאתר הבנייה. למרבה הצער נקבע מותו במקום עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל". המשטרה מסרה כי היא מעבירה דיווח לגורמים במשרד העבודה והרווחה בעניין.

היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, עו"ד ישראל אסל, אמר כי "אנו עדים להפקרות מתמשכת בענף הבנייה, והפעם מותו של עובד זר באתר של חברת 'סולל בונה' מקבוצת שיכון ובינוי. גם ההרוג הראשון לשנת 2018 נהרג באתר הבנייה של אותו קבלן. מצופה מחברות ציבוריות עתירות ממון לדאוג לשלום פועלי הבניין ולבצע הפקת לקחים".

לדברי הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין, "מצופה מחברה ציבורית כ'סולל בונה' מקבוצת שיכון ובינוי לדווח על תאונות קטלניות באתריה לבורסה לניירות ערך, פעולה שיש בה לשקף את החומרה שיש בתאונות עבודה קטלניות והציפייה הציבורית לשקיפות תאגידית מרבית אודות בטיחות העובדים באתרי התאגיד". מחברת "סולל בונה" נמסר בתגובה כי "נסיבות האירוע המצער נבדקות".

מדובר בפועל השלישי שנהרג באתרי הבנייה של חברת "סולל בונה" בתוך שמונה חודשים. בתחילת ינואר נהרג פועל תחת אותה חברה באתר הרכבת הקלה בפתח תקוה. הפועל, בהא עדנאן כנאנה מיפיע, נפצע אנושות בהתהפכות המנוף שעליו עבד, באתר לבניית המרכז הלוגיסטי של הרכבת הקלה בקרית אריה. הוא פונה על ידי מד"א לבית החולים בילינסון כשהוא מורדם ומונשם וסובל מפגיעה רב מערכתית, ובהמשך מת מפצעיו.

בשנה שעברה נהרגו 35 פועלים, ומספר התאונות עלה ל-256. 229 עובדים נפצעו באורח בינוני עד קשה. 85% מההרוגים אינם ישראלים. 66% מהפגיעות נגרמו מנפילה מגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ